Widal.plKoronawirusRyzyko śmierci na COVID-19 wzrasta, gdy borykasz się z tym problemem!

Ryzyko śmierci na COVID-19 wzrasta, gdy borykasz się z tym problemem!

Ryzyko śmierci na COVID-19 wzrasta, gdy borykasz się z tym konkretnym problemem. A zaznaczyć trzeba, że jest to dolegliwość powszechna, z którą ludzkość coraz trudniej sobie radzi.

Chodzi oczywiście o otyłość. Ludzie z dużą nadwagą są bardziej narażone na śmierć z powodu koronawirusa niż osoby o wysportowanej sylwetce.

Ryzyko śmierci na COVID-19 wzrasta, gdy borykasz się z tym problemem!

Szacuje się, że osoby otyłe są od 40 do 90% bardziej narażone na śmierć z powodu choroby COVID-19, niż osoby, które z otyłością nie mają problemu. Wynika to z raportu agencji Public Health England, który przeprowadził badanie w Anglii.

Według danych Public Health England, osoby otyłe, których wskaźnik wagi ciała określany jako BMI mieści się w przedziale 30-35% umierają o 40 procent częściej niż inne osoby. Śmiertelność drastycznie rośnie, jeśli wskaźnik BMI wynosi powyżej 40%. Wówczas na COVID-19 umiera nawet 90% zarażonych!

Brytyjski premier Boris Johnson – który sam przeszedł zakażenie koronawirusem – zaapelował do swoich rodaków, by dbali o swoje zdrowie i regularnie uprawiali aktywność fizyczną. Koronawirus to kolejny powód do tego, by postawić na sportowy tryb życia.

Johnson przeszedł chorobę COVID-19 w kwietniu tego roku. Choć podczas walki z koronawirusem wyglądał słabo, to udało mu się tę walkę wygrać i wrócić do pełni życia i funkcjonowania publicznego.

Co także na WIDAL.PL?

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Następnego dnia był już w psychiatryku. Dlaczego?

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Miał na sobie koszulę z hasłem kwestionującym tradycyjny szacunek dla monarchii Tajlandii. Został zamknięty wbrew swojej woli do szpitala psychiatrycznego, wzbudziło to zaniepokojenie działaczy na rzecz praw człowieka.

Mężczyzna dźgnął nożem ciężarną 16-latkę. Później było gorzej. Co się wydarzyło?

Mirosławiec Górny. Grupka nastolatków zaczepiła 37-letniego mężczyznę, wywiązała się między nimi bójka. 16-letnie dziewczyny zaatakowały go pałką teleskopową. Mężczyzna w odwecie wyciągnął nóż, skutki były tragiczne.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP! Zastąpi Macieja Łopińskiego, ale na nowych warunkach?

Jacek Kurski ponownie został prezesem TVP! Zastąpi na tym stanowisku Macieja Łopińskiego, który aktualnie przebywa na urlopie. Będzie jednak działał na nowych warunkach.

Znajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”

Znajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”. Pani Beata mieszkanka Antonina oraz jej dwóch synów stracili dom w wyniku pożaru, który miał miejsce w zeszły weekend.