Widal.plKoronawirusNowa metoda testowania dzieci! Lizak ma wykryć koronawirusa!

Nowa metoda testowania dzieci! Lizak ma wykryć koronawirusa!

Szkoły na całym świecie są zamknięte z powodu koronawirusa. Placówki szukają pomysłów, które ułatwią im funkcjonowanie podczas pandemii. W niektórych niemieckich placówkach edukacyjnych wprowadzono test-lizak, który wykrywa koronawirusa. Ma on pomóc wykrywać infekcję u najmłodszych, u których pobieranie wymazów z gardła może wzbudzić strach.

Mimo to, z tego nietypowego rozwiązania wykrywania koronawirusa mogą skorzystać między innymi uczniowie i przedszkolaki w Kolonii. Te testy zostały tam wprowadzone od 12 kwietnia. Ta metoda jest dobrowolna i bezpłatna. Testy lizaki są finansowane przez miasto.

Testowanie dzieci będzie łatwiejsze

Lizaki to rodzaj testów typu PCR. Został opracowany przez miasto wraz z miejscowym szpitalem uniwersyteckim. Testy te wyglądem przypominają patyczek higieniczny, który należy ssać przez 30 sekund. Następnie pobrany w ten sposób materiał trafia do laboratorium, gdzie jest poddawany ocenie.

Pomysł na tego rodzaju testy pojawił się, ponieważ wykorzystywane dotąd formy testowania, jak pobieranie wymazu z gardła i nosa, okazywały się zbyt trudne do przeprowadzenia u dzieci.

Mimo to, akcja nie jest stała. Chociaż wiadomo, że w Kolonii potrwa co najmniej do 21 maja. Z kolei w miejscowości Lathen (Dolna Saksonia) pilotażowy projekt ma potrwać w przedszkolu przez dwa tygodnie (od 12 kwietnia). O testy starają się również szkoły podstawowe w Bergisch Gladbach (Nadrenia Północna-Westfalia).

Inne możliwości szkół

Szkoły chcą aby uczniowie jak najszybciej wrócili do placówek. Chociaż, wraz z nadejściem cieplejszej aury w Hiszpanii przybywa szkół, w których lekcje organizowane są na świeżym powietrzu, między innymi na plaży. Na koniec wiadomo, że taka forma prowadzenia zajęć upowszechnia się w związku z utrzymywaniem się pandemii.

Zobacz także na Widal.pl

Awantura dwóch braci! Strzelali do siebie z wiatrówki!

Policjanci z Radoszyc w województwie świętokrzyskim zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który zapoczątkował awanturę w domu. W jej trakcie strzelał do swojego młodszego brata z wiatrówki i groził mu śmiercią. Mężczyzna mimo tego, że był pod wpływem alkoholu już niedługo odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Koronawirus w Polsce: Nieco ponad 10 tysięcy zarażeń w niedzielę

Dzisiejszy raport z 12 kwietnia odnośnie koronawirusa w Polsce jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 12 013 nowych przypadków. Zmarło 61 osób.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Andrzej Duda: Wspólnota jest właśnie tutaj!

Dzisiaj 11 rocznica katastrofy smoleńskiej, czyli jednej z największych tragedii w nowożytnej historii Polski. W katastrofie rządowego samolotu na lotnisku pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym urzędujący prezydent Polski Lech Kaczyński wraz ze swoją małżonką. Do dzisiaj sprawa tej katastrofy nie została do końca wyjaśniona.