Widal.plSpołeczeństwoZnajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”

Znajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”

Znajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”
Foto: facebook.com/NaszNowyDom

Znajomy rodziny podpalił dom wyremontowany w programie “Nasz nowy dom”. Pani Beata mieszkanka Antonina oraz jej dwóch synów stracili dom w wyniku pożaru, który miał miejsce w zeszły weekend.

Dom spłonął w wyniku podpalenia. Rodzina Pani Beaty straciła dorobek życia. Podejrzany jest znany rodzinie oraz usłyszał już zarzut.

Znajomy rodziny podpalił dom

Znajomy rodziny podpalił dom Pani Beaty, który został wyremontowany dwa lata temu w programie “Nasz nowy dom”. Kobieta wraz z synami Kacprem i Nikodemem mieszkają sami w małej miejscowości na Podlasiu. Pani Beata rozwiodła się z mężem, który nadużywał alkoholu i doprowadził do ogromnego zadłużenia rodziny. W zeszły weekend, 18 lipca pewien mężczyzna podpalił nowo wyremontowany dom. Ogień strawił cały dorobek Pani Beaty. Z jej domu nie zostało praktycznie nic.

Policja zareagowała natychmiastowo i od razu zajęła się sprawą podpalenia. Udało się także zatrzymać mężczyznę, który przyznał się do winy. Mężczyzna podejrzany o podpalenie jest znany pokrzywdzonej. Niejednokrotnie pomagał on kobiecie w pracach przydomowych.

Mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu w piątek. Do tej pory usłyszał zarzut podpalenia domu w Antoninie. We wtorek przyznał się do winy. Na tę chwilę mogę tylko dodać, że poszkodowana go znała. Ale na informowanie o motywach i okolicznościach podpalenia jest jeszcze za wcześnie – powiedział ”Faktowi” podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku.

Strażacy interweniowali natychmiastowo. W akcji gaśniczej udział brało aż sześciu zastępów strażaków. Jak powiedział w rozmowie z portalem wysokomazowiecki24.pl kapitan Wojciech Sokołowski z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem:

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 1:37 (…) Ogień obejmował całe poddasze łącznie z tarasem. Linia energetyczna doprowadzająca prąd do domu była zerwana, a linki, w których był prąd leżały na ziemi.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu. Za pomocą kamery termowizyjnej przejrzano cały budynek w celu wykluczenia zarzewi ognia. Na miejsce zdarzenia przybył zespół pogotowia energetycznego, który wyłączył prąd w linii. Spaleniu uległ cały dach budynku, nadpalone i okopcone wewnątrz ściany, meble, urządzenia AGD i RTV. Łączny czas trwania akcji wyniósł 4 godziny i 2 minuty- dodał kapitan

Traumatyczne wydarzenie w życiu Pani Beaty

Życie nie oszczędza Pani Beaty. Znowu musiała się zmierzyć z traumatycznym wydarzeniem. W zeszły weekend doszło do pożaru domu wyremontowanego w programie “Nasz nowy dom”. Na szczęście w środku nikogo ni było. Synowie Pani Beaty dzień wcześniej pojechali do dziadków, a pani Beata podczas zdarzenia przebywała w pracy. Właśnie tam otrzymała informację o pożarze. Jak sama mówiła:

Jak jechałam, to do końca miałam nadzieję, że to jednak nie mój dom – powiedziała.

Jednak kiedy dojechała na miejsce nie było już żadnych wątpliwości.

Cztery godziny tutaj stałam i patrzyłam, co się dzieje – wyznała kobieta.

Poszkodowana kobieta na pewien czas zamieszkała u dyrektor ośrodka pomocy społecznej, w którym także pracuje. 

Podejrzany został odnaleziony i przyznał się do winy

Według informacji przekazanych przez reportera Polsat News Przemysława Sławińskiego, dom najprawdopodobniej spłonął w wyniku podpalenia. Mężczyzna podejrzany o podpalenie jest znany rodzinie. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości. Przyznał się on także do winy.

https://www.instagram.com/p/CC_4ievpj0u/

Zobacz także na WIDAL.pl

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Następnego dnia był już w psychiatryku. Dlaczego?

Mężczyzna wrzucił zdjęcie na Facebooku. Miał na sobie koszulę z hasłem kwestionującym tradycyjny szacunek dla monarchii Tajlandii. Został zamknięty wbrew swojej woli do szpitala psychiatrycznego, wzbudziło to zaniepokojenie działaczy na rzecz praw człowieka.

Mężczyzna dźgnął nożem ciężarną 16-latkę. Później było gorzej. Co się wydarzyło?

Mirosławiec Górny. Grupka nastolatków zaczepiła 37-letniego mężczyznę, wywiązała się między nimi bójka. 16-letnie dziewczyny zaatakowały go pałką teleskopową. Mężczyzna w odwecie wyciągnął nóż, skutki były tragiczne.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP! Zastąpi Macieja Łopińskiego, ale na nowych warunkach?

Jacek Kurski ponownie został prezesem TVP! Zastąpi na tym stanowisku Macieja Łopińskiego, który aktualnie przebywa na urlopie. Będzie jednak działał na nowych warunkach.