Widal.plPolitykaJacek Kurski ponownie prezesem TVP! Zastąpi Macieja Łopińskiego, ale na nowych warunkach

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP! Zastąpi Macieja Łopińskiego, ale na nowych warunkach

Jacek Kurski ponownie został prezesem TVP! Zastąpi na tym stanowisku Macieja Łopińskiego, który aktualnie przebywa na urlopie. Będzie jednak działał na nowych warunkach.

O zmianie na stanowisku szefa, Telewizja Polska poinformowała w specjalnym komunikacie prasowym. Jacek Kurski został tym razem osobą “pełniącą obowiązki prezesa TVP”, to są te nowe “tymczasowe” warunki.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP

Decyzja o zmianie na stanowisku Prezesa TVP związana jest z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r. – takie wyjaśnienie czytamy bezpośrednio w komunikacie.

Jacek Kurski wraca na swoje poprzednie stanowisko. Prezesem TVP został bowiem w 2016 roku. W marcu tego roku jednak wycofał się z szefowania Telewizją Polską. Usunięcie Jacka Kurskiego ze stanowiska było warunkiem prezydenta Andrzeja Dudy, który wówczas miał podpisać ustawę przyznającą TVP rekompensatę z tytułu utraconych wpływów abonamentowych. Bez tej dymisji, prezydent Andrzej Duda miał nie podpisywać przedstawionej mu ustawy.

Po podpisaniu ustawy przez Andrzeja Dudy, Jacek Kurski wrócił do TVP, ale w innych charakterze. Najpierw został doradcą zarządu, następnie jako jego członkiem.

Mówi się, że kwestią tygodni jest zmiana funkcji Jacka Kurskiego z “pełniącego obowiązki prezesa” na pełnoprawnego prezesa TVP.

CO TAKŻE NA WIDAL.PL?

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Zaskakujące wyniki sondażu

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Jakiś czas temu pojawił się sondaż zaufania do polityków. Przedstawione w nim dane są dość mocno zaskakujące.

Szokujące nagranie! Czarnoskórzy nastolatkowie pobili matkę z dzieckiem?

Nastolatkowie pobili matkę z dzieckiem w USA. Szokujące nagranie obiegło amerykańskie media społecznościowe. W trakcie materiału wideo widać jak grupa czarnoskórych nastolatków znęca się i bije białą kobietę przed jej własnym domem. Jeden ze sprawców całego zajścia zaatakował nawet jej małą 3-letnią córkę.

Masakra w Rudzie Śląskiej. Rodzice zabili niemowlę?

Masakra w Rudzie Śląskiej. Miesięczny chłopiec z tego miasta trafił w ciężkim stanie w środę, 22 lipca do szpitala w Katowicach. Na ciele dziecka widoczne były ślady maltretowania.