Widal.plPolitykaKtórego polityka najbardziej szanują Polacy? Zaskakujące wyniki sondażu

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Zaskakujące wyniki sondażu

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Jakiś czas temu pojawił się sondaż zaufania do polityków. Przedstawione w nim dane są dość mocno zaskakujące.

CBOS przeprowadziło badani na temat tego, którego polityka obywatele darzą największym zaufaniem. Wyniki nie pozostawiają złudzeń. Zdecydowany faworyt może pochwalić się dużą przewaga głosów.

Którego polityka najbardziej szanują polacy?

Którego polityka najbardziej szanują Polacy? Być może nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem. W sondażu na pierwszym miejscu uplasował się Andrzej Duda z wynikiem 54%. Nie powinno to nikogo dziwić zważywszy na wynik wyborów prezydenckich. Jednak biorąc pod uwagę badanie wcześniejsze to możemy zauważyć spadek o 2 procent. Być może sadek jest spowodowany niespełnieniem wszystkich obietnic wyborczych. Według badań wynika także, że aż 35 procent Polaków nie ufa Andrzejowi Dudzie. 8 procent jest wobec niego obojętnych zaś 3 procent badanych nie ma zdania.

Z kolei drugie miejsce w sondażu CBOS zajął  premier Mateusz Morawiecki. Osiągnął on również bardzo wysoki wynik bo aż 51 procent. Tak jak Andrzejowi Dudzie, premierowi także nie ufa 35 procent respondentów 10 procent wyraża obojętność. Pozostała część badanych nie miała zdania co do osoby premiera Morawieckiego bądź nie potrafiła go w ogólne rozpoznać.

Ostatnie miejsce na podium zajął obecny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Cieszy się on zaufaniem 48 procent badanych. 29 procent badanych nie wykazuje jednak zaufania do Pana Szumowskiego.

Miejsca poza podium jednak z równie wysokim wynikiem zaufania społecznego należą do szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z wynikiem 41 procent jednak nieufność wykazuje 24 procent głosujących. Piąte miejsce należy do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zaufanie wobec niego deklaruje 39 procent, natomiast aż 48 procent mu nie ufa.

Najniższy poziom zaufania społecznego

Nie wszyscy polscy politycy mogą cieszyć się tak wysokim poziomem zaufania. Kolejne miejsce tuż za prezesem PiS-u należy do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która poziom zaufania i nieufności ma na poziomie 33 i 25 procent. Jarosławowi Gowinowi ufa 27 procent a nie ufa 34 procent, następny jest Piotr Gliński czyli minister kultury z wynikiem -zaufanie 26 procent, nieufność – 23 procent , minister aktywów państwowych Jacek Sasin- zaufanie 26 procent, nieufność 34 procent). Zbyt wysokim wynikiem nie może się także pochwalić minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jej wynik to 25 procent zaufania i 21 procent poziomu nieufności.

Następne miejsca w sondażu zajęli kolejno marszałek Senatu Tomasz Grodzki z wynikiem 25 do 33 procent pytanych, lider PO Borys Budka 24 procent zaufania i 35 procent nieufności. Niechlubny koniec listy należy do szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, któremu ufa jedynie 17 procent badanych, a 29 procent mu nie ufa.

Niezwykle charakterystyczny lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke cieszy się zaufaniem także 17 procent, jednak aż 52 procent mu nie ufa. Co szczególnie może dziwić szef kancelarii premiera Michał Dworczyk jest dość słabo rozpoznawalny. Z badań wynik, że aż 52 procent respondentów nie zna go. Jednak z grupy ludzi, którzy go rozpoznali posiada on 18 procent zaufania a 16 procent osób mu nie ufa.

Zobacz także na WIDAL.pl

Szokujące nagranie! Czarnoskórzy nastolatkowie pobili matkę z dzieckiem?

Nastolatkowie pobili matkę z dzieckiem w USA. Szokujące nagranie obiegło amerykańskie media społecznościowe. W trakcie materiału wideo widać jak grupa czarnoskórych nastolatków znęca się i bije białą kobietę przed jej własnym domem. Jeden ze sprawców całego zajścia zaatakował nawet jej małą 3-letnią córkę.

Będzie nowe województwo?

Nowe województwo to plan PiS-u, o którym była mowa od dawna. Teraz się okazuje, że całkiem możliwy do zrealizowania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym roku może powstać nowe województwo: warszawskie.

Masakra w Rudzie Śląskiej. Rodzice zabili niemowlę?

Masakra w Rudzie Śląskiej. Miesięczny chłopiec z tego miasta trafił w ciężkim stanie w środę, 22 lipca do szpitala w Katowicach. Na ciele dziecka widoczne były ślady maltretowania.