Widal.plPolitykaTereny ukraińskie przyjęte do Rosji? Oto oficjalna decyzja Putina!

Tereny ukraińskie przyjęte do Rosji? Oto oficjalna decyzja Putina!

Tereny ukraińskie przyjęte do Rosji? Oto oficjalna decyzja Putina!
Foto: https://www.flickr.com/photos/polandmfa/48078763706

Dzisiejszy dzień obfitował w wydarzenia związane z losem, który czeka w najbliższym czasie tereny ukraińskie. Dowiedz się więcej o oficjalnym stanowisku Putina i Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Tereny ukraińskie – weto na projekt rezolucji RB ONZ

Amerykańska ambasadorka przy ONZ Linda Thomas-Greenfield przedstawiła na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa w piątek rezolucję. W związku ze stanowiskiem Putina, ogłoszonym wczoraj, wezwała w niej kraje do nie uznawania zmiany statusu okupowanych terytoriów i do zobowiązania Rosji, aby wojska opuściły tereny ukraińskie.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 10 państw. Gabon, Indie i Brazylia wstrzymały się od głosu. Chiny nie zagłosowały za przyjęciem projektu. Jednocześnie wyraziły obawy o “przedłużający się i rozszerzający kryzys” na Ukrainie. “Należy chronić suwerenność i integralność terytorialną wszystkich państw” – powiedział Ambasador Chin w ONZ Zhang Jun. Z kolei Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia zaznaczył, że „nie będzie odwrotu, jeżeli dzisiejsza rezolucja będzie przyjęta”.

Zaanektowane tereny ukraińskie – oficjalna decyzja Putina

Rosyjski dyktator, w związku ze swoją decyzją zebrał wszystkich swoich przyjaciół, aby uznać wczoraj zaanektowane terytoria ukraińskie i przyłączyć je do Rosji. Podczas gdy Siły Zbrojne otoczyły pobliżu Limanu 5 tys. Rosjan, obywatele Rosji świętowali przyłączenie części Ukrainy do Rosji, na Placu Czerwonym przez długi czas trwały tańce i śpiewy. „Decyzja Putina o aneksji czterech terytoriów ukraińskich to ostatnia ofensywa rosyjskiego prezydenta w jego walce z Ukrainą i Zachodem” – twierdzą amerykańscy dziennikarze.

Ukraińscy żołnierze otoczyli rosyjską armię w mieście Łyman

Miasto Łyman było do tej pory dla Rosji ważnym miejscem, ponieważ stanowiło centrum logistyczno-transportowe przy operacjach na północy Doniecka. „Rosyjskie zgrupowanie w rejonie Łyman jest otoczone” – poinformował wczoraj Serhii Cherevatyi, rzecznik wschodnich sił Ukrainy. Wnioskując, zdobycie miasta przez wojska ukraińskie jest poważnym ciosem dla Moskwy, ponieważ miało ono ogromne znaczenie w trakcie trwania wojny.

Więcej informacji o Ukrainie znajdziesz na Instagramie SymvolMedia