Widal.plAndrzej Duda11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Andrzej Duda: Wspólnota jest właśnie tutaj!

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Andrzej Duda: Wspólnota jest właśnie tutaj!

Dzisiaj 11 rocznica katastrofy smoleńskiej, czyli jednej z największych tragedii w nowożytnej historii Polski. W katastrofie rządowego samolotu na lotnisku pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym urzędujący prezydent Polski Lech Kaczyński wraz ze swoją małżonką. Do dzisiaj sprawa tej katastrofy nie została do końca wyjaśniona.

Dziś na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka odbywają się uroczystości upamiętnienia 11. rocznicy tej katastrofy. Do rodaków przemawiał między innymi prezydent RP Andrzej Duda.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezydent Andrzej Duda: Wspólnota jest właśnie tutaj!

Andrzej Duda apelował o dbałość o wspólnotę zaznaczając, że katastrofa smoleńska jest przykładem, że można się zjednoczyć:

“To byli ludzie, którzy na co dzień dyskutowali, debatowali nieraz bardzo żarliwie w politycznych sporach. Ale w tej sprawie byli jednym, w tej sprawie byli razem, w tej sprawie udali się razem do Katynia przez Smoleńsk, po to właśnie, żeby pokazać jedność nas jako społeczeństwa, nas jako narodu.

Jedność naszej pamięci, jedność rzeczy ważnych. Wielka wspólnota Rzeczypospolitej, wielka wspólnota Polaków, wspólnota, której, często mówimy tak bardzo brakuje. Ona jest właśnie tutaj.

Niech to poczucie wspólnoty będzie takie, tak jak wtedy. Dzisiaj bardzo, jestem przekonany, nam tego potrzeba. I jestem przekonany, że oni, kiedy gdzieś tam patrzą na nas z niebios, wszyscy by tego chcieli, aby w większej ilości różnych naszych polskich spraw była wspólnota, był wzajemny szacunek”

Zobacz także na Widal.pl

Anglia w żałobie! Nie żyje Książę Filip! Miał 99 lat

Zmarł książę Filip, małżonek brytyjskiej królowej Elżbiety II, najdłużej panującego władcy brytyjskiego. Informację o śmierci księcia Filipa przekazał oficjalny komunikat z Windsoru a potwierdził je Pałac Buckingham w oficjalnym komunikacie.. W czasach II wojny światowej Książę Filip pełnił służbę wojskową. Z Elżbietą II miał czworo dzieci, pełnił obowiązki publiczne przez 65 lat, rezygnując w 2017 roku.

Elon Musk testuje nową technologię! Małpa z chipem gra w ponga!

Miliarder opublikował na swoich portalach w social mediach bardzo ciekawy film. Przedstawia on działanie chipu o nazwie Neuralink N1, czyli urządzenia wszczepionego w mózg małpy, które pozwala jej na obsługę komputera bez użycia rąk. Elon Musk nie ukrywa, że od dawna próbuje stworzyć technologię na zasadzie interfejsu mózg człowieka – komputer.

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Jest informacja Prokuratury Krajowej

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Działania będą trwały do 31 grudnia 2021 r. Takie informacje zostały przekazane dzisiaj przez Prokuraturę Krajową.