Widal.plKatastrofyŚledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Jest informacja Prokuratury Krajowej

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Jest informacja Prokuratury Krajowej

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Działania będą trwały do 31 grudnia 2021 r. . akie informacje zostały przekazane dzisiaj przez Prokuraturę Krajową.

Dodatkowo padło zapewnienie, że:

Prowadzone są czynności dowodowe dostarczające nowe informacje pozwalające na wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. W piątek 9 kwietnia Prokuratura Krajowa poinformowała, że zostały uzyskane oraz poddane szczegółowej analizie

Nową wspólną opinię Biura Badań Kryminalistycznych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych z zakresu badań fonoskopijnych. “Dotyczy kopii zapisu rejestratora fonicznego MARS-BM – poinformowano.

Dokładnie chodzi o śledztwo w sprawie katastrofie samolotu Tu-154 z 10 kwietnia 2010 r. na pokładzie którego zginęło 96 osób, jadących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Śledztwo jest trudne i skomplikowane

Jak przekazał prokurator generalny Zbigniew Ziobro, w piątek 9 kwietnia, zapytany w “Graffiti” na antenie Polsat News m.in. o postępy w śledztwie smoleńskim w związku ze zbliżającą się rocznicą katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Wszyscy wiemy, że mamy do czynienia z niebywale skomplikowanym i trudnym śledztwem. Choćby z uwagi na działania Rosji, która utrudnia nam na różne sposoby prowadzenie tego śledztwa, dotarcie do dowodów.

Począwszy od wraku, który jest dalej poza zasięgiem polskich śledczych, jak i też innych elementów choćby zarzutów karnych i wniosków o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie dyspozytorów lotu, które wydała polska prokuratura pod moim kierownictwem – tłumaczył szef resortu sprawiedliwości.

Dodatkowo Ziobra wskazał, że w sprawie zostali powołani biegli z:

Instytutów światowej sławy w Europie i Stanach Zjednoczonych. I one przynoszą nam kolejne informacje – podkreślił.

Mamy kolejne informacje, które ujawniły media ostatnio o stwierdzeniu w próbkach pewnych materiałów, które mają charakter materiałów wybuchowych jeśli chodzi o znalezienie w miejscu zdarzenia – dodał.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS zapowiedziała jak to będzie wyglądać

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej z pewnością będą takie ze względu na panującą sytuację w kraju i na pogarszającą się sytuacją w kraju. Liczba osób zakażonych Covid-19 ciągle rośnie w związku z czym wciąż nie wiadomo czy po 9 kwietnia nastąpi luzowanie obostrzeń.

Światowe zadłużenie ze względu na panująca pandemię koronawirusa wciąż rośnie. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Światowe zadłużenie ze względu na panująca pandemię koronawirusa wciąż rośnie. Już w pierwszym kwartale 2021 roku można było zaobserwować na świecie wzrost zadłużenia.

Krzysztof Krawczyk nie żyje! Kondolencje Andrzeja Dudy mocno krytykowane przez Internautów

Krzysztof Krawczyk nie żyje. O tej smutnej wiadomości poinformowano wczoraj. Jeden z najpopularniejszych muzyków i piosenkarzy w Polsce zmarł w wieku 74 lat.