Widal.plElon MuskElon Musk testuje nową technologię! Małpa z chipem gra w ponga!

Elon Musk testuje nową technologię! Małpa z chipem gra w ponga!

Miliarder opublikował na swoich portalach w social mediach bardzo ciekawy film. Przedstawia on działanie chipu o nazwie Neuralink N1, czyli urządzenia wszczepionego w mózg małpy, które pozwala jej na obsługę komputera bez użycia rąk.

Elon Musk nie ukrywa, że od dawna próbuje stworzyć technologię na zasadzie interfejsu mózg człowieka – komputer. Jak uważa dzięki temu będzie można połączyć na stałe mózgi ludzi z komputerami, globalną siecią i chmurami obliczeniowymi. Ma to uczynić z nas nadludzi, dysponującymi możliwościami nieosiągalnymi dotąd dla żadnego człowieka. Transhumanizm to dla niego jedyny słuszny rozwój ludzkości.

Małpa fanem gier

Dziewięcioletni makak o imieniu Pager, na którym mężczyzna stosuje swoją technologię stał się fanem gier wideo. Miliarder powiedział, że zwierzę za każdym razem, gdy włącza Ponga, natychmiast staje się szczęśliwe i chętnie współpracuje z naukowcami.

Musk ujawnił, że najnowszy chip, który został wszczepiony małpie N1 posiada 1024 elektrody wszczepiane w mózg. Następnie poprzez transmisję bezprzewodową może połączyć się z komputerem i kontrolować grę za pomocą siły swojego umysłu.

Technologia przyszłości

W niedalekiej przyszłości wynalazca chce zbudować urządzenie, które pozwoli osobom sparaliżowanym powrócić do pełni sprawności, a następnie skupi się na stworzeniu interfejsu zwiększającego możliwości intelektualne ludzi. Ta wizja ma stać się rzeczywistością jeszcze w latach 20 XXI wieku.

Elon Musk powiedział, że prace nad rozwojem interfejsu, postępują w zadziwiająco dobrym tempie. Obecnie naukowcy wykonują eksperymenty z urządzeniem Neuralink na świniach i małpach w dwóch ośrodkach firmy, a mianowicie w San Francisco i Austin. Mężczyzna zapowiedział w sierpniu ubiegłego roku, że niebawem rozpoczną się również testy na ludziach.

Teraz okazuje się, że Neuralink czeka na ostateczną decyzję Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Jej przedstawiciele bacznie przyglądają się całemu projektowi. Musk uważa, że akceptacja rozpoczęcia eksperymentów na ludzkich ochotnikach nastąpi w drugiej połowie bieżącego roku.

Zobacz także na Widal.pl

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Jest informacja Prokuratury Krajowej

Śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej zostaje przedłużone. Działania będą trwały do 31 grudnia 2021 r. Takie informacje zostały przekazane dzisiaj przez Prokuraturę Krajową.

Andrzej Duda rozmawiał przez odłączony telefon? Wszelkie wątpliwości rozwiewa rzecznik

Zdjęcie prezydenta krąży po Internecie i stało prawdziwym hitem. Internautom od razu udało się zauważyć, że Andrzej Duda prowadził rozmowę przez telefon z odpiętym kablem. Od razu pojawiła się dyskusja na temat tego, jak prezydentowi RP udało się zadzwonić przez taki aparat. Niektórzy uważają, że jest to fakt news i że zdjęcie jest fałszywe. Dlatego też sprawę skomentował rzecznik prasowy prezydenta.

Zagrożenie erupcją wulkanu! Ewakuacja trwa!

Wulkan La Soufriere na wyspie St. Vincent pokazuje sygnały aktywności. Nastąpiło zagrożenie erupcją i dlatego władze zarządziły obowiązkową ewakuację mieszkających w pobliżu osób. Jak wiadomo 16 tysięcy osób ma opuścić czerwoną strefę i udać się między innymi na wycieczkowce, które przewiozą ich na inne wyspy.