Widal.plKatastrofyPotężny wybuch w Libanie! Co tam się stało? [WIDEO]

Potężny wybuch w Libanie! Co tam się stało? [WIDEO]

Potężny wybuch w Libanie! W sieci pojawił się materiał wideo, na którym wydać ogromny wybuch w porcie w Bejrucie, czyli stolicy i największym mieście Libanu. Miasto stanowi siedzibę libańskiego rządu i jest największym miastem w kraju.

Materiał opublikowano w mediach społecznościowych na profiku KiKŚ oznaczającym Konflikty i katastrofy światowe.

Potężny wybuch w Libanie! Co tam się stało?

Na ten moment nie wiemy dokładnie, co spowodowało ten ogromny wybuch. Czytamy natomiast, że doszło do niego w porcie w Bejrucie w stolicy Libanu.

Natomiast fala uderzeniowa doprowadziła do ogromnych szkód. Jest wielu rannych, lecz według informacji zamieszczonych na ten moment na stronie KiKS, najprawdopodobniej nie był to atak terrorystyczny.

Potężny wybuch w porcie w Bejrucie (Liban). Fala uderzeniowa doprowadziła do wielkich szkód. Jest wielu rannych, najprawdopodobniej nie był to atak.Wiecej informacji wkrótce…

Opublikowany przez KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe Wtorek, 4 sierpnia 2020

W Libanie często dochodzi do różnorakich ataków terrorystycznych. Wszystko ze względu na konflikt między Libanem a Izraelem. Liban często atakowany jest także przez szyickie ugrupowanie Hezbollah. Nie wiadomo na ten moment czy to właśnie nie Hezbollah stoi za zamieszczonym wyżej wybuchem.

Źródłem eksplozji – jak podaje CNN za Libańską Agencją Prasową – miał być pożar w magazynie petard. Póki co, nie ma żadnych informacji o ofiarach. Jak informuje libański minister zdrowia wybuch został spowodowany przez eksplozję na statku przewożącym fajerwerki.

Co także na WIDAL.PL?

Koronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Koronawirus w Senacie! Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwołał najbliższe posiedzenie Izby, które miało odbyć się w dniach 4-7 sierpnia. Który senator jest zarażony koronawirusem?

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach?

Minister Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

Agnieszka Woźniak-Starak wraca do telewizji? Tajemnicze zdjęcia

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Znana jest przede wszystkim z prowadzenia programów rozrywkowych w stacji TVN. Jednak po tragicznej śmierci swojego męża usunęła się w cień.

Primark w końcu w Polsce? Znamy datę otwarcia

Primark to irlandzkie przedsiębiorstwo odzieżowe zajmujące się sprzedażą detaliczną odzieży, należące do koncernu Associated British Foods. Na rodzimym rynku firma operuje pod nazwą Penneys.