Widal.plSpołeczeństwoPrimark w końcu w Polsce? Znamy datę otwarcia

Primark w końcu w Polsce? Znamy datę otwarcia

Primark to irlandzkie przedsiębiorstwo odzieżowe zajmujące się sprzedażą detaliczną odzieży, należące do koncernu Associated British Foods. Na rodzimym rynku firma operuje pod nazwą Penneys.

Sieć sklepów odzieżowych jest bardzo popularna na Wyspach Brytyjskich. Słynie z niskich cen. Bardzo chętnie robią tam zakupy również nasi rodacy mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Primark w Polsce

Pierwszy Primark w Polsce otworzy się już 20 sierpnia o godz. 10 w Warszawie. Będzie się mieścił w Galerii Młociny. Kolejny sklep otworzą w Poznaniu.

Warszawski sklep Primark zajmuje 3 660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach Galerii Młociny. W sklepie możemy zaopatrzyć się w kolekcje mody damskiej, męskiej i dziecięcej, a także w obuwie, akcesoria i bieliznę.

W sklepie dla klientów przygotowano 30 kas oraz m.in. dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. Pierwotnym terminem otwarcia była wiosna, ale z powodu koronawirusa nie doszło to do skutku.

Sieć rozrasta się błyskawicznie

W 2015 roku sieć Primark liczyła ponad 270 sklepów w dziewięciu krajach Europy: w Wielkiej Brytanii (161), Irlandii (38), Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech i Portugalii, a także w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu 2016 otwarto pierwszy sklep we Włoszech.

Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 380 sklepów na całym świecie. Jego przychody za rok 2019 oszacowano na 7,79 miliarda GBP.

Zobacz także:

Koronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Koronawirus w Senacie! Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwołał najbliższe posiedzenie Izby, które miało odbyć się w dniach 4-7 sierpnia. Który senator jest zarażony koronawirusem?

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach?

Minister Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

Agnieszka Woźniak-Starak wraca do telewizji? Tajemnicze zdjęcia

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Znana jest przede wszystkim z prowadzenia programów rozrywkowych w stacji TVN. Jednak po tragicznej śmierci swojego męża usunęła się w cień.