Widal.plKoronawirusKoronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Koronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Koronawirus w Senacie! Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwołał najbliższe posiedzenie Izby, które miało odbyć się w dniach 4-7 sierpnia. Który senator jest zarażony koronawirusem?

COVID-19 namacalnie dotarł już do wyższej izby polskiego parlamentu. Prace Senatu i Sejmu są sparaliżowane. Najbliższe posiedzenia zostały odwołane.

Koronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Senatorem, który jest zarażony koronawirusem jest reprezentant Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki. Jak przekazał wiceprezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz, Libicki przebywa aktualnie w szpitalu w Poznaniu. Czuje się dobrze. Senator przyznał, że wykonał test na obecność koronawirusa po uporczywym kaszlu i gorączce. Wynik okazał się pozytywny.

We wtorek senatorowie oraz wszyscy pracownicy administracyjni izby wyższej polskiego parlamentu zostaną przebadani na obecność COVID-19.

Pierwotnie posiedzenie Sejmu miało się odbyć 7 sierpnia. To dzień po zwołaniu Zgromadzenia Narodowego, gdzie miało odbyć się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP.. Senat miał natomiast obradować w dniach 4-7 sierpnia.

Dalsze decyzje w sprawie prac Sejmu i Senatu zostaną podjęte po uzyskaniu wyników testów na obecność koronawirusa wśród posłów i senatorów.

Koronawirus w Polsce. Raport z 3 sierpnia

Dzisiejszy raport z 3 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 575 nowych przypadków i 1 zgon:

Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-K Grajewo. Osoba ta miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 47 469/1 732 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co także na WIDAL.PL?

Radosław Sikorski nie przyjdzie na zaprzysiężenie. Padły mocne słowa o Andrzeju Dudzie

Radosław Sikorski nie przyjdzie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. W mocnych słowach opowiedział dlaczego nie zamierza wziąć udziału w zapowiedzianym na czwartek 6 sierpnia zaprzysiężeniu Dudy na prezydenta.

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach?

Minister Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

Agnieszka Woźniak-Starak wraca do telewizji? Tajemnicze zdjęcia

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Znana jest przede wszystkim z prowadzenia programów rozrywkowych w stacji TVN. Jednak po tragicznej śmierci swojego męża usunęła się w cień.