Widal.plKoronawirusSzumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach!

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach!

Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

Minister zdrowia twierdzi teraz, że jeśli nie możemy mieć założonej maseczki, musimy mieć przyłbicę, która nie utrudnia oddychania. Kary mają być nakładane na krnąbrnych klientów.

Szumowski zapowiada nowe ograniczenia

Szumowski zapowiada nie tylko wzmożone kontrole w sklepach, ale również zmiany przy organizacji wesel. Do tej pory obowiązuje limit gości weselnych do 150 osób. Wiele par i domów weselnych nie stosuje się do tego. Jest mnóstwo imprez powyżej tej liczby.

Zdaniem ministra to m.in. podczas wesel dochodzi do dużej liczby zakażeń. Zastanawiający jest jednak fakt, że podczas wieców wyborczych, na których były tysiące ludzie, do takich sytuacji nie dochodziło.

Łukasz Szumowski poinformował, że w związku z tym trzeba będzie zgłaszać swoje wesele. Na imprezę mogą pojawić się kontrolerzy i sprawdzać czy liczba gości nie przekracza 150 osób.

Minister zapowiedział kolejne kroki w radiowym wywiadzie

Szumowski był gościem Programu 1 Polskiego Radia, to tam zapowiedział kolejne kroki walki z koronawirusem.

Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel – mówi Szumowski. Chodzi również o to, by zgłaszać listę gości. Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych.

Minister na pytanie, czy mamy do czynienia z drugą falą – odpowiedział, że “trudno powiedzieć, bardziej z falowaniem”.

Zobacz także:

Obietnice wyborcze pozostaną obietnicami. PiS zawodzi swoich wyborców?

Obietnice wyborcze pozostaną obietnicami. Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się ze składanych obietnic wyborczych. Mimo, że od wyborów minął dopiero miesiąc, już wiadomo, że założenia planu wyborczego nie zostaną zrealizowane.

TikTok zakazany?

TikTok może być zakazany w USA? Prezydent Donald Trump powiedział w piątek wieczorem, że zakazuje działania popularnej krótkiej aplikacji wideo TikTok w Stanach Zjednoczonych. Odrzucił potencjalną umowę na zakup aplikacji przez Microsoft od chińskiej firmy macierzystej.

Agnieszka Woźniak-Starak wraca do telewizji? Tajemnicze zdjęcia

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Znana jest przede wszystkim z prowadzenia programów rozrywkowych w stacji TVN. Jednak po tragicznej śmierci swojego męża usunęła się w cień.