Widal.plSpołeczeństwoNauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Nauczyciel historii we Francji pokazywał uczniom karykatury Mahometa, prowadził zajęcia na temat wolności słowa i chciał swoich uczniów otworzyć na świat. Skończył tragicznie – z obciętą głową!

Wydarzenia miały miejsce we Francji, konkretnie w liceum w podparyskim Conflans-Sainte-Honorine. Ciało historyka znaleziono zaledwie 200 metrów od szkoły. Mordercą okazał się jeden z jego uczniów. To 18-latek urodzony w Moskwie, który najprawdopodobniej był muzułmaninem.

Nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Bezpośrednim katem okazał się uczeń historyka, 18-letni Czeczen, który został zastrzelony przez policję.

W nocy z piątku na sobotę zatrzymano także cztery inne osoby, w tym jedną nieletnią. Według źródeł policyjnych osoby te pochodzą z kręgu rodzinnego zabójcy, który został zastrzelony przez policję.

Na miejsce zbrodni przybył także prezydent Francji Emmanuel Macron, który wydarzenia w podparyskim liceum nazwał wprost: “islamistycznym atakiem terrorystycznym” na człowieka, który nauczał o wolności wypowiedzi.

Prokuratura po tych wydarzeniach wszczęła dochodzenie w sprawie “zabójstwa w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym”. Cała Francja i nie tylko łączy się w bólu z rodziną ofiary tej ogromnej tragedii.

Co także na WIDAL.PL?

Rząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Rząd zmienia obostrzenia! Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w czwartek poinformowali o zamknięciu basenów, aquaparków i siłowni. Ma to mieć związek z rozprzestrzenianiem się w tych miejscach koronawirusa.

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze!

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Były minister edukacji, a obecnie adwokat wielu prominentnych osobowości usłyszał za co został zatrzymany przez Centrale Biuro Antykorupcyjne.

Branża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty

Branża sportowa znowu zostaje zamrożona. Oznacza to, ze siłownie i baseny będą zamknięte zamknięte od soboty 17 października. Kolejne obostrzenia wywołały spore poruszenie.

Donald Tusk skomentował zatrzymanie Giertycha- “Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam”

Donald Tusk skomentował zatrzymanie Giertycha. Były premier postanowił wyrazić swoje zdanie odnośnie głośnej w ostatnich dniach sprawy zatrzymania Romana Giertycha.