Widal.plKoronawirusRząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Rząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Rząd zmienia obostrzenia! Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w czwartek poinformowali o zamknięciu basenów, aquaparków i siłowni. Ma to mieć związek z rozprzestrzenianiem się w tych miejscach koronawirusa.

Informacja o zamknięciu tego rodzaju działalności oficjalnie podało także Ministerstwo Sportu:

Rząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Okazuje się jednak, że w obostrzeniach tych wprowadzono zmianę. Baseny i siłownie będą otwarte, ale dla wybranych osób. Jak brzmi rozporządzenie w tej sprawie?

Na oficjalnej stronie czytamy:

“Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).”

Wygląda więc na to, że baseny i siłownie będą teraz szukać sposobu, by codziennie organizować u siebie zawody sportowe i tym samym będą one otwarte dla Klientów.

Co także na WIDAL.PL?

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze!

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Były minister edukacji, a obecnie adwokat wielu prominentnych osobowości usłyszał za co został zatrzymany przez Centrale Biuro Antykorupcyjne.

Branża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty

Branża sportowa znowu zostaje zamrożona. Oznacza to, ze siłownie i baseny będą zamknięte zamknięte od soboty 17 października. Kolejne obostrzenia wywołały spore poruszenie.