Widal.plSpołeczeństwoBranża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty

Branża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty

Branża sportowa znowu zostaje zamrożona. Oznacza to, ze siłownie i baseny będą zamknięte zamknięte od soboty 17 października. Kolejne obostrzenia wywołały spore poruszenie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji zapowiedział zmiany, które będą bardzo dotkliwe dla całej branży fitness. Jednak jak przystało na sportowców branża fitness zapowiada walkę.

Branża sportowa zamknięta

Branża sportowa po raz kolejny bardzo ucierpi z powodu ostatnio wprowadzonych obostrzeń. Co raz to nowe zasady funkcjonowania nie oszczędzają biznesów.

Premier Morawiecki ogłosił bowiem, że w całej Polsce tak samo w strefie żółtej jak i strefie czerwonej, nie mogą działać siłownie, baseny i aquaparki. Obostrzenia te mają obowiązywać aż do odwołania. Dla wielu firm będzie to oznaczać potężne problemy a nawet zakończenie działalności.

Warto wspomnieć, że wiosną rząd także zdecydował o „zamrożeniu” branży fitness a co najgorsze „odmrożona” została jako ostatnia.

Będzie walka

Branża fitness już teraz informuje, że kolejnego lockdownu nie jest w stanie przetrwać. Na Facebooku Polskiej Federacji Fitness został opublikowany post, w którym poinformowała, że zamierza podjąć rozmowy na temat decyzji, jaką ogłosił rząd.

W poście znalazło się bardzo wymowne zdanie:

 Branża nie zawiodła podczas pandemii, a rząd zawiódł na całej linii

Tomasz Napiórkowski- Prezes Polskiej Federacji Fitness przekazał w rozmowie z Onetem:

Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec. Nie ma na to zgody. Szczegóły będziemy przedstawiać na bieżąco. Uruchomiliśmy wsparcie ze strony wszystkich organizacji oraz kontaktów bezpośrednie w Sejmie w celu powstrzymania tej chorej decyzji.

Przedstawiciele Federacji twierdzą natomiast, że nie ma żadnych podstaw, aby ograniczać a co dopiero zamykać baseny lub siłownie. Brane pod uwagę jest także wyjście na ulicę i walka o przetrwanie.

Przedstawiciele branży fitness chcą spotkać się z premierem Morawickim. Jeżeli jednak do spotkania nie dojdzie lub rozmowa nie przyniesie rezultatów, zamierzają podjąć protest. Protest ma się odbyć w sobotę, na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 10.00.

To jest nie tylko wyrzucenie na bruk 100 tysięcy pracowników, to jest wyrzucenie na bruk 4 tysięcy przedsiębiorców, to jest zabranie możliwości ćwiczeń milionom Polaków. To podważanie zaufania do naszej branży – mówi Napiórkowski, cytowany przez Radio ZET.

Zobacz także na Widal.pl

Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Coraz więcej czerwonych stref

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem wchodzą w życie. Od ubiegłej soboty w strefie żółtej i czerwonej jest cały kraj. Jednak już od 17 października w czerwonej strefie znajdzie się aż 152 powiatów i 70 proc. ludności Polski.

Godzina policyjna we Francji. Nowa taktyka Emmanuela Macron w walce z koronawirusem?

Godzina policyjna we Francji. Cały świat walczy z szalejącym koronawirusem. Jak się okazuje prezydent Francji podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał.