Widal.plPolitykaPostawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze!

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze!

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Były minister edukacji, a obecnie adwokat wielu prominentnych osobowości usłyszał za co został zatrzymany przez Centrale Biuro Antykorupcyjne.

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA w środę pod sądem w Warszawie. Funkcjonariusze przewieźli go do jego domu w Józefowie, gdzie przy jego udziale przeszukiwali willę, w której mieszkał.

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze!

Giertych podczas przeszukiwania jego willi, zasłabł. Został szybko przetransportowany do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty i jest przesłuchiwany w roli podejrzanego.

O co dokładnie chodziło w zatrzymaniu Romana Giertycha?

Otóż, były minister został oskarżony o przywłaszczenie i wyprowadzenie w latach 2010-2014 około 92 milionów złotych ze spółki deweloperskiej. Miał pomagać w całym procederze prania brudnych pieniędzy.

Te same zarzuty usłyszeli też założyciele spółek fasadowych i byli członkowie władz Polnordu – Bartosz P., Andrzej P., Michał Ś., Piotr W., Wojciech C i Tomasz Sz. i dwóch członków byłego zarządu Prokom Investments S.A. 

Ze względu na stan zdrowia, Roman Giertych przesłuchiwany jest w szpitalu. Przesłuchanie to trwa od godziny 16:00 i uczestniczy w nim także prokurator z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Co także na WIDAL.PL?

Branża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty

Branża sportowa znowu zostaje zamrożona. Oznacza to, ze siłownie i baseny będą zamknięte zamknięte od soboty 17 października. Kolejne obostrzenia wywołały spore poruszenie.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Coraz więcej czerwonych stref

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem wchodzą w życie. Od ubiegłej soboty w strefie żółtej i czerwonej jest cały kraj. Jednak już od 17 października w czerwonej strefie znajdzie się aż 152 powiatów i 70 proc. ludności Polski.

Godzina policyjna we Francji. Nowa taktyka Emmanuela Macron w walce z koronawirusem?

Godzina policyjna we Francji. Cały świat walczy z szalejącym koronawirusem. Jak się okazuje prezydent Francji podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał.