Widal.plPolitykaHołownia odpowiedział Tuskowi. Padły słowa o “politykach oderwanych od świata”

Hołownia odpowiedział Tuskowi. Padły słowa o “politykach oderwanych od świata”

Szymon Hołownia odpowiedział Donaldowi Tuskowi. Chodzi o krytyczny wpis byłego przewodniczącego Rady Europy na temat kandydowania Hołowni w wyborach prezydenckich.

Kampania wyborcza według nowego porządku, w którym Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski nabiera tempa. Choć data wyborów nie jest jeszcze ogłoszona, to politycy zaczynają swoją agitację.

Taką zastosował między innymi Donald Tusk, który bezosobowo odniósł się do Szymona Hołowni i zasugerował, by w wyborach prezydenckich głosować na osoby, które na polityce się znają.

Hołownia odpowiedział Tuskowi

Zaczęło się od tego, że Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, w którym wyraził swoje zdanie o polityce, odnosząc się – nie bezpośrednio – do kandydowania Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich:

Nasze dzieci powinien leczyć ktoś spoza świata medycyny. Nasze domy powinien budować ktoś spoza świata architektury. Naszym państwem powinien rządzić ktoś spoza świata polityki. To równie niemądre zdania, nie sądzicie?

Szymon Hołownia szybko odniósł się do tych słów Donalda Tuska. Zasugerował, że politycy są oderwani od rzeczywistości

Politycy oderwani od świata obywateli to zmora naszej demokracji, odzyskajmy politykę dla obywateli idźmy na wybory i wybierzmy przyszłość #Hołownia2020

Co także na WIDAL.PL?

Duda czy Trzaskowski? Kto wygrałby dzisiaj w drugiej turze?

Duda czy Trzaskowski? Wielu rodaków właśnie takie pytanie zadaje sobie przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Z licznych sondaży wynika bowiem, że to nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej będzie rywalem urzędującego prezydenta RP w drugiej turze wyborów.

Włoski zbulwersowany zachowaniem swoich rodaków.

Carlo Serini zamieścił emocjonalny wpis na temat swoich rodaków. Oskarża ich o skrajną głupotę.

Samospalenie w Polsce! Targnęła się na życie w nastoletnim wieku!

Samospalenie w Polsce! Tragiczne wieści dobiegły do nas z Tykocina w województwie podlaskim. Tam na swoje życie targnęła się nastolatka!

Znany amerykański producent filmowy seryjnym gwałcicielem.

Harvey Weinstein, były hollywoodzki potentat filmowy, który odsiaduje wyrok w więzieniu w stanie Nowy Jork za gwałt, jest oskarżany przez kolejne cztery kobiety o napaści seksualne kilkadziesiąt lat temu.