Widal.plPolitykaDuda czy Trzaskowski? Kto wygrałby dzisiaj w drugiej turze?

Duda czy Trzaskowski? Kto wygrałby dzisiaj w drugiej turze?

Duda czy Trzaskowski? Wielu rodaków właśnie takie pytanie zadaje sobie przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Z licznych sondaży wynika bowiem, że to nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej będzie rywalem urzędującego prezydenta RP w drugiej turze wyborów.

Jak to by wyglądało dzisiaj, gdyby Polacy Prezydenta RP mieli wybierać z dwójki: Andrzej Duda-Rafał Trzaskowski? Najnowszy sondaż przedstawił Super Express.

Możemy zobaczyć w nim jak popularny jest Andrzej Duda w porównaniu z czołowymi rywalami w walce o urząd prezydenta RP.

Duda czy Trzaskowski? Kto wygrałby dzisiaj w drugiej turze?

Instytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu przygotował sondaż polegający na pojedynku kandydatów z urzędującym prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Wyniki są zaskakująco bliskie. Andrzej Duda w pojedynku z Rafałem Trzaskowskim może liczyć na 51,32 procent głosów. Jest to najmniejsza różnica w porównaniu z innymi kandydatami.

Andrzej Duda w starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem może liczyć na 51,99 procent głosów, w rywalizacji z Robertem Biedroniem na urzędującego prezydenta zagłosuje 55,07 procent ludzi.

Większe poparcie Andrzej Duda ma w starciu z Szymonem Hołownią. W pojedynku z celebrytą może liczyć na 55,43 procent głosów. W starciu z Krzysztofem Bosakiem, Andrzej Duda wygrałby wybory z liczbą głosów w postaci 58,53 procent głosów.

Badanie Pollster zostało wykonane w dniach 26-27 maja na próbie 1038 ludzi.

Co także na WIDAL.PL?

Prezydent Duda ostro o usunięciu piosenki Kazika z Trójki.

Prezydent Duda udzielił długiego wywiadu TVP, w którym odniósł się do afery z usunięciem piosenki Kazika z zestawienia Trójki. Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach. Z kultowej stacji radiowej odeszło wielu czołowych dziennikarzy.

Czy grozi nam poważny kryzys?

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Mija 5 lat prezydentury Dudy! Premier agituje: #Duda2020 to gwarancja godnego dialogu.

Minęło 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy. Aktualnie urzędujący Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej świętuje dzisiaj pięciolecie swojej kadencji. Andrzej Duda podziękował zwolennikom za ten wspólny czas.