Widal.plAndrzej DudaPrezydent Duda ostro o usunięciu piosenki Kazika z Trójki

Prezydent Duda ostro o usunięciu piosenki Kazika z Trójki

Prezydent Duda udzielił długiego wywiadu TVP, w którym odniósł się do afery z usunięciem piosenki Kazika z zestawienia Trójki. Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach. Z kultowej stacji radiowej odeszło wielu czołowych dziennikarzy.

Prezydent Duda w ostatnim czasie przez różne zawirowania stracił mocno w sondażach. Afera z Kazikiem też na pewno na to wpłynęła. Nic dziwnego, że prezydent się zdenerwował na tę sytuację.

Prezydent Duda stawia sprawę jasno

Andrzej Duda ostro skomentował decyzje podejmowane w radiowej Trójce i uważa, że powinno tam dojść do zmian.

Sytuacja z Trójką jest żenująca. Chce, aby wyjaśniono sprawę, a osoby za to odpowiedzialne powinny zostać usunięte ze sprawowanych funkcji. Śpiewać każdy może, w piosenkach można zawierać też krytykę. Jeżeli ludzie chcą słuchać danego artysty, to powinni mieć taką możliwość. Jestem zażenowany konfliktem politycznym w związku z tą piosenką

– jasno postawił sprawę prezydent Duda. Przy okazji odniósł się do pikujących sondaży.

Nowa piosenka Kazika zdjęta z anteny Trójki

Dyrektor i redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o błędzie podczas liczenia głosów w piątkowej liście przebojów. Nowy kawałek Kazika oczywiście został także zdjęty z całej anteny:

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.

W tekście nowe piosenki Kazika Staszewskiego słyszymy nawiązania do wydarzeń z 10 kwietnia, kiedy to prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się nekropolię by upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński mógł wejść na cmentarz mimo zamknięcia ich w całym kraju z powodu ryzyka zarażenia się koronawirusem.

Zdaniem wielu obserwatorów te właśnie wersy przyczyniły się do zablokowania nowego utworu Kazika w Trójce.

Zobacz także:

Paweł Tanajno zatrzymany przez policję. Zaatakował policjanta?

Paweł Tanajno zatrzymany przez policję podczas wczorajszego dnia strajku przedsiębiorców. Mundurowi poinformowali, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Czy grozi nam poważny kryzys?

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Brutalne walki na gołe pięści! Wczoraj odbyło się Wotore 2

Organizacja Wotore zasłynęła jako pierwsza w Polsce organizująca gale sportów walki na gołe pięści. Zawodnicy w porównaniu do innych dyscyplin, nie zakładają rękawic do walk.