Widal.plPolitykaMija 5 lat prezydentury Dudy! Premier agituje: #Duda2020 to gwarancja godnego dialogu

Mija 5 lat prezydentury Dudy! Premier agituje: #Duda2020 to gwarancja godnego dialogu

Dzisiaj mija 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy. Aktualnie urzędujący Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej świętuje dzisiaj pięciolecie swojej kadencji. Andrzej Duda podziękował zwolennikom za ten wspólny czas.

Choć wydaje się, że prezydentura Andrzeja Dudy przebiegała w pozytywnym tonie, to ostatnie miesiące nieco to zmieniły. Pandemia koronawirusa zmieniła nastroje społeczne i pojawia się coraz więcej przeciwników aktualnego prezydenta.

Mija 5 lat prezydentury Dudy

Dokładnie 24 maja 2015 roku Andrzej Duda został wybrany Prezydentem RP na pierwszą kadencję. W drugiej turze wyborów pokonał ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Pięć lat swoich rządów, Andrzej Duda podsumował w mediach społecznościowych, gdzie podziękował swoim zwolennikom za wsparcie:

“Dziś mija dokładnie 5 lat od dnia, w którym moi Rodacy wybrali mnie swoim Prezydentem. Dziękuję Wam bardzo za każdą chwilę gdy byliście ze mną, za każdy uścisk dłoni, za każde słowo i gest. Zapewniam, że polskie sprawy, nasze sprawy zawsze były, są i będą dla mnie najważniejsze.”

Prezydenturę Andrzeja Dudy skomentował także premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zaznaczył także, że wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencję w nadchodzących wyborach prezydenckich to gwarancja dobrej współpracy. Zaznaczamy, że obaj panowie wywodzą się z tej samej opcji politycznej.

#5latPAD to 5 lat dobrych zmian. Dziękuję Panu Prezydentowi @AndrzejDuda za bardzo dobrą współpracę z rządem przy wielu programach. #Duda2020 to gwarancja dobrego i godnego dialogu z naszymi partnerami z zagranicy, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, programów społecznych.”

Co także na Widal.pl

Duda mocno traci w sondażach! Dogania go Trzaskowski!

Andrzej Duda mocno traci w sondażach! Poparcie dla urzędującego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej spada i to w drastycznym tempie. Bardzo blisko prezydenta znajduje się nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.