Widal.plGospodarkaRośnie zadłużenie Polaków! Lider ma do oddania miliony!

Rośnie zadłużenie Polaków! Lider ma do oddania miliony!

Rośnie zadłużenie Polaków! Jak wynika z badań BIG InfoMonitor, polskie społeczeństwo przeżywa poważny kryzys finansowy. A to dopiero początek kłopotów!

Pandemia koronawirusa ma wpływ na nas wszystkich. Najbardziej dostrzegalny kryzys jest w gospodarce. Ludzie tracą pracę, firmy mniej produkują, generalnie społeczeństwo biednieje. I to biednieje w dramatycznie szybkim tempie!

Rośnie zadłużenie Polaków!

Na koniec marca tego roku zadłużenie Polaków wynosiło prawie 80 miliardów złotych. Kwota ta wzrosła o ponad 2 miliardy złotych od stycznia. W bazie dłużników przybyło aż… 37 tysięcy osób!

Z powodu pandemii koronawirusa co trzeci Polak stracił część swoich zarobków, a co dwudziesty stracił całkowicie źródło swojego utrzymania. Ma to wpływ na globalne statystyki, które są przerażające.

Na zadłużenie Polaków składają się długi kredytowe albo poza-kredytowe. Związane są one na przykład: z niepłaceniem rachunków, czynszów czy alimentów.

Najczęściej dłużnikami są mężczyźni. Stanowią oni ponad 61 procent wszystkich dłużników. Statystycznie mają oni także wyższe długi niż kobiety. 67% wszystkich długów są długami mężczyzn.

W gronie dłużników niezmiennie dominują mężczyźni, którzy stanowią 61,4 proc. Jednocześnie mają oni wyższe zaległości niż kobiety – należy do nich 66,7 proc. sumy przeterminowanych zobowiązań.

Jak wyglądają same liczby? Większość dłużników ma nieopłacone rachunki za kilka miesięcy, ale liderzy pod tym względem mają już poważne problemy.

Na czele listy dłużników jest mieszkaniec Lubelszczyzny. 63-latek ma już ponad 73,2 miliona złotych niezapłaconych rachunków i rat. Na drugim miejscu jest 37-latek z Pomorza z długiem w wysokości 48 milionów złotych. Trzecie miejsce należy do kobiety. 38-letnia mieszkanka Mazowsza ma 44,6 miliona długów.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Łukasz Szumowski groził Sławomirowi Nitrasowi?

Minister Zdrowia użył mocnych słów wobec posła Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o słowa o jego żonie.

Kuba Wojewódzki pozwie TVP?

Wszystko na to wskazuje. Chodzi o film Latkowskiego o pedofilii.

Słynna aktorka nie ma za co żyć?

Artystka przyznała o tym w wywiadzie. Od 2 miesięcy nie zarabia.