Widal.plPolitykaŁukasz Szumowski grozi: “Dałbym panu Nitrasowi w pysk”

Łukasz Szumowski grozi: “Dałbym panu Nitrasowi w pysk”

Łukasz Szumowski grozi Nitrasowi za jego ostatnie słowa o żonie. Polityk ostatnio przechodzi ciężki okres z powodu oskarżeń o sprowadzenie wadliwych maseczek i powiązania z jego bratem. Nie oszczędzają go politycy opozycji, którzy atakują przy okazji jego rodzinę.

Łukasz Szumowski to przez pandemię koronawirusa jeden z najbardziej znanych obecnie polityków. Pojawia się codziennie w mediach i jest na świeczniku.

Łukasz Szumowski grozi Nitrasowi za słowa o żonie

W ostatnim czasie Szumowski jest atakowany ze strony opozycji. Doszło też do nieprzyjemnej sytuacji pod Ministerstwem Zdrowia, w której brał udział Sławomir Nitras. W najnowszych wypowiedziach Łukasz Szumowski grozi Nitrasowi za słowa, które wtedy padły.

Za słowa o mojej żonie, gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu.

Nigdy nie doświadczyłem tak bezpardonowego ataku na moją rodzinę. To straszne tym bardziej, że zarówno w artykułach prasowych, jak i wypowiedziach polityków nie ma ani jednego faktu, który pokazywałby cokolwiek niezgodnego z prawem, co mógłbym zrobić

Minister odpowiedział na oskarżenia

Szef resortu zdrowia odniósł się także do zarzutów w sprawie tzw. “afery maseczkowej”.

Niestety, nie mówimy tu o faktach, ale pewnej narracji do tych faktów, pewnej swobodnej interpretacji- stwierdził szef resortu zdrowia. Brat ministra, za czasów poprzedniego rządu, dostawał średnio rocznie znacznie większe pieniądze na swoje projekty niż od tego rządu. Identyczne spółki, które są na giełdzie, dostają dofinansowanie rzędu kilkuset milionów złotych. I dzieje się to cały czas. To normalne działanie w tym obszarze. Ale nikt tego nie podaje. To spółki innowacyjne, notowane na giełdzie, więc wszystko można łatwo sprawdzić. Druga rzecz – minister za pośrednictwem brata nie kupił żadnych maseczek. Brat tylko przekazał panu, który się do niego zgłosił, gdzie ma się skierować do ministerstwa. To była cała działalność mojego brata. Mało tego, w sms-ie, który został opublikowany, brat pisze o maseczkach chirurgicznych, a nie tych, które sprzedał ten pan.

Łukasz Szumowski dodaje, że zgłosił zawiadomienie do prokuratury w sprawie udziału przedsiębiorcy z Zakopanego.

Zobacz także:

Jak wygląda obecna sytuacja z koronawirusem?

Nie jest najlepiej. Wciąż mocne ognisko wirusa znajduje się na Śląsku.

Rozbił się samolot pasażerski?

Mnóstwo ofiar śmiertelnych. Katastrofa doprowadziła też do pożarów budynków mieszkalnych.

Kuba Wojewódzki pozwie TVP?

Wszystko na to wskazuje. Chodzi o film Latkowskiego o pedofilii.