Widal.plŚwiatRozbił się samolot pasażerski! Mnóstwo ofiar śmiertelnych

Rozbił się samolot pasażerski! Mnóstwo ofiar śmiertelnych

Rozbił się samolot pasażerski! Mnóstwo ofiar śmiertelnych
Foto: zdjęcie poglądowe (px here)

Rozbił się samolot pasażerski w Pakistanie. Jak twierdzą przedstawiciele lotnictwa, samolot Pakistanu International Airlines rozbił się w Karaczi podczas lotu z Lahore.

Samolot, który prawdopodobnie przewoził około 99 pasażerów i ośmiu członków załogi, leciał z Lahore na międzynarodowe lotnisko Jinnah, jedno z najbardziej aktywnych lotnisk w Pakistanie.

Rozbił się samolot pasażerski w Pakistanie

Rozbił się samolot pasażerski w Karaczi. Zdjęcia udostępniane w mediach społecznościowych pokazują dym unoszący się z miejsca katastrofy, dzielnicy mieszkalnej w Karaczi. Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, w których domy zostały uszkodzone.

Na nagraniach widać, że samolot podczas lądowania uszkodził okoliczne budynki mieszkalne. Trwa akcja pożarnicza w celu ugaszenia pożarów. Miejscowe media donoszą, że do tragedii doszło podczas próby lądowania. Podwozie samolotu miało się nie wysunąć, a maszyna uderzyła w budynki.

Samolot rozbił się w Karaczi. Staramy się potwierdzić liczbę pasażerów, ale na ten moment jest to 99 pasażerów i ośmiu członków załogi

– powiedział Abdul Sattar Khokhar, rzecznik pakistańskiego urzędu lotniczego.

Katastrofa miała miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak kraj zaczął zezwalać na wznowienie lotów komercyjnych.

To nie pierwszy raz jak doszło do katastrofy w Pakistanie.

Pakistan ma bogatą historię bezpieczeństwa lotniczego, w tym szereg wypadków lotniczych. To nie jest pierwsza katastrofa w historii tego kraju.

W 2010 r. samolot obsługiwany przez prywatną linię lotniczą Airblue rozbił się w pobliżu Islamabadu, zabijając wszystkie 152 osoby na pokładzie – najbardziej krwawa katastrofa lotnicza w historii Pakistanu.

W 2012 r. Boeing 737-200 obsługiwany przez pakistańskie Bhoja Air rozbił się przy złej pogodzie podczas podejścia do lądowania w Rawalpindi. Zginęło 121 pasażerów i sześciu członków załogi.

W 2016 r. Samolot Pakistanu International Airlines stanął w płomieniach podczas podróży z północnego Pakistanu do Islamabadu, zabijając 47 osób. Detektywi odzyskali rejestrator lotu samolotu wkrótce po katastrofie. Wstępny raport o wypadku przez pakistański Urząd Lotnictwa Cywilnego (PCAA) miał stwierdzić, że lewy silnik samolotu działał nieprawidłowo na wysokości 13 377 stóp (4 077 m). Pilot zgłosił awarię silnika o 16:12, po której nastąpiło szybkie niekontrolowane zejście i zniknięcie samolotu z radaru naziemnego kilka minut później. Jednak komunikacja radiowa trwała z radarem nawet po zniknięciu z ekranu radaru.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.