Widal.plKoronawirusPsy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.

Co jest jednak najbardziej zaskakujące to fakt, że psy podają bezbłędne wyniki. Dlatego tez cały czas stoją do nich kolejki chętnych aby się przebadać. A co najważniejsze wynik jest natychmiastowy.

Psy wykrywają zakażonych Covid-19

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowita nowość. Takie działania są prowadzone na lotnisku w Helsinkach. Psy już od dawna były wykorzystywane do tropienia między innymi narkotyków. Jednak całkowitą innowacyjnością wykazali się naukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego, którzy postanowili z pomocą czworonogów diagnozować chorych na koronawirusa.

Jak się okazuje wykorzystanie psów w diagnostyce było świetnym pomysłem. Psy podają bowiem wynik od razu i to z niezwykłą precyzją. Dodatkowo każda osoba, którą psy przebadają ma pobierany wymaz do testu PCR. Następnie naukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego porównują wyniki testu PCR z tym co wskazały psy.Jak się okazuje wstępne wyniki wykazały, że psy diagnozują z niemal 100-procentową dokładnością a co najważniejsze do pięciu dni wcześniej niż test PCR.

Nieprawdopodobne umiejętności czworonogów

Pasażerowie po poznaniu takiej metody badania ustawiają się do psów w kolejce. Nie dość, że badanie jest szybkie to wynik jest natychmiastowy. Badanie polega na pobraniu za pomocą wacika zapachu ze skóry pasażera, który następnie w szczelnym pojemniku przekazuje opiekunowi czworonoga. Pies, który wyczuje zakażona próbkę sygnalizuje to, szczekając lub uderzając łapą. 

Anna Hielm-Björkman z Uniwersytetu Helsińskiego powiedziała:

Wygląda to bardzo obiecująco. Jeśli ta metoda okaże się skuteczna, będzie można ją stosować także w innych miejscach, m.in. szpitalach czy w czasie masowych imprez sportowych i kulturalnych.

Jak narazie nie wiadomo w jaki sposób psy wykrywają koronawirusa. Tym bardziej nie wiadomo dlaczego mają umiejętność wskazania niemal stuprocentowej dokładności i to na 5 dni przed wystąpieniem pierwszych objawów.

Być może wyjaśnieniem tego odkrycia są badania francuskich naukowców. Z ich badań wynika, że u zakażonych zmienia się zapach potu, co może być wynikiem zmian w metabolizmie.

Zobacz także na Widal.pl

Homoseksualny wiceprezydent Warszawy odwołany! Wprost ciężko uwierzyć dlaczego. Dlaczego Trzaskowski go zdymisjonował?

Wiceprezydent Warszawy zdymisjonowany. Taką decyzję podjął i przekazał dzisiaj Rafał Trzaskowski. A to wszystko za sprawą ustaleń “Faktów” TVN.

Rydzyk otworzył sklep spożywczy. Ceny produktów zwalają z nóg! Co jest w asortymencie?

Rydzyk otworzył sklep spożywczy. A raczej zainicjował powstanie Fundacji Nasza Przyszłość. To właśnie ona zajmuje się wysyłkową sprzedażą towarów.

Będą nowe obostrzenia. Rząd planuje pełen lockdown? Od kiedy ma obowiązywać?

Będą nowe obostrzenia. Rząd już od dłuższego czasu pracuje nad tym jak zapobiec rozwojowi koronawirusa. Jednak mimo to, sytuacja w kraju się nie poprawia.