Widal.plŚwiatPracownik zoo ukąszony przez jadowitego węża! Nie ma surowicy!

Pracownik zoo ukąszony przez jadowitego węża! Nie ma surowicy!

Pracownik zoo w San Diego został ukąszony przez gałęźnicę szorstkołuską, jadowitego węża z rodziny żmijowatych. Mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. Mimo to, problem jest poważny, ponieważ nie produkuje się surowicy na jad tego gatunku. Dyrekcja zoo zapewnia, że to niezwykle rzadki przypadek i nie należy się obawiać, że jadowity wąż może wydostać się z terrarium.

Do przykrego wydarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem. Gdy specjalista do spraw opieki nad dzikimi zwierzętami doglądał afrykańskiej gałęźnicy szorstkołuskiej, jadowitego węża z rodziny żmijowatych.

Stan pogryzionego mężczyzny nie jest znany

Mimo to, jak poinformował rzecznik zoo w San Diego mężczyzna natychmiast został przetransportowany do szpitala. A pracownicy pozostają w kontakcie z jego bliskimi. Nie jest znany stan pracownika ukąszonego przez żmiję. 

Przedstawiciel zoo zapewnia, że chociaż zoo w San Diego opiekuje się wieloma jadowitymi gadami. Incydenty pogryzienia pracowników są bardzo rzadkie. Chociaż, wąż był cały czas trzymany w warunkach uniemożliwiających ucieczkę.

Jad może być śmiertelny

Według informacji gatunek ten pochodzi z zachodniej i środkowej części Afryki. Chociaż, jad tego węża może okazać się śmiertelny, to zgon zwykle następuje po kilku dniach. 

Wiadomo również, że objawy po ukąszeniu przez gada obejmują poważne uszkodzenie nerek. Zakłócenie krzepnięcia i przepływu krwi oraz bolesne obrzęki i śmierć tkanek. 

Obecnie nie jest produkowana żadna antytoksyna dla tego gatunku żmii, ale stosowane terapie okazały się skuteczne w leczeniu osób przez nią ukąszonych. Także jest nadzieja, że pracownik zoo wyjdzie z tego cało.

Zobacz także na Widal.pl

Policjantka, która zastrzeliła czarnoskórego została aresztowana! Protesty w Minneapolis!

Biuro do spraw zatrzymań amerykańskiego stanu Minnesota poinformowało, że policjantka Kim Potter, która w niedzielę śmiertelnie postrzeliła na przedmieściach Minneapolis młodego Afroamerykanina, została w środę aresztowana pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia. Chociaż maksymalny wymiar kary za takie zabójstwo to 10 lat więzienia i grzywna wysokości 20 tysięcy dolarów.

Elon Musk testuje nową technologię! Małpa z chipem gra w ponga!

Miliarder opublikował na swoich portalach w social mediach bardzo ciekawy film. Przedstawia on działanie chipu o nazwie Neuralink N1, czyli urządzenia wszczepionego w mózg małpy, które pozwala jej na obsługę komputera bez użycia rąk. Elon Musk nie ukrywa, że od dawna próbuje stworzyć technologię na zasadzie interfejsu mózg człowieka – komputer.

Nowe odkrycie w Egipcie! Dolina Królów odnaleziona?

Archeologowie odnaleźli Ruiny miasta sprzed 3 tysięcy lat.  Miejsce znajduje się w pobliżu Luksoru, gdzie mieści się legendarna Dolina Królów. Badacze określają je jako “Zaginione Złote Miasto”, a samo odkrycie określają jako największe od czasu odnalezienia grobowca Tutanchamona blisko sto lat temu. Być może odkrycie to jest przełomowe i pozwoli poznać historię Egiptu jeszcze bardziej.