Widal.plUSAPolicjantka, która zastrzeliła czarnoskórego została aresztowana! Protesty w Minneapolis!

Policjantka, która zastrzeliła czarnoskórego została aresztowana! Protesty w Minneapolis!

Biuro do spraw zatrzymań amerykańskiego stanu Minnesota poinformowało, że policjantka Kim Potter, która w niedzielę śmiertelnie postrzeliła na przedmieściach Minneapolis młodego Afroamerykanina, została w środę aresztowana pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia.

Zgodnie z prawem stanowym, aby udowodnić, że sprawca winny jest zabójstwa drugiego stopnia prokuratura musi udowodnić, że podjął on nierozważne ryzyko i dopuścił się zaniedbania, które zostało ocenione jako przestępstwo. Chociaż maksymalny wymiar kary za takie zabójstwo to 10 lat więzienia i grzywna wysokości 20 tysięcy dolarów.

Próba zatrzymania zakończyła się śmiercią mężczyzny

20-letni Daune Wright został zastrzelony przez Potter podczas próby zatrzymania go na ulicy w związku z nakazem aresztowania.

W poniedziałek policja opublikowała film z kamer funkcjonariuszy, na którym widać, jak po usłyszeniu, że zostaje zatrzymany w związku z nakazem aresztowania, mimo to Wright zaczyna stawiać opór i próbuje wsiąść z powrotem do swojego samochodu. Mimo upomnień funkcjonariuszka  Potter wyjmuje pistolet i grozi mężczyźnie, że użyje paralizatora.

Po chwili pada strzał. Kiedy Wright odjeżdża, Potter krzyczy, że go postrzeliła. Samochód, którym kierował mężczyzna, zderzył się z innym kilka przecznic dalej, a Wright zmarł niedługo potem w wyniku rany postrzałowej w klatkę piersiową.

Zamieszki na ulicach

Na przedmieściach Minneapolis, pomimo godziny policyjnej, doszło we wtorek wieczorem do kolejnych starć z policją podczas protestów przeciwko zastrzeleniu Wrighta. Na koniec wiadomo, że była to trzecia z kolei noc gwałtownych demonstracji, które przeradzają się w zamieszki. Mimo to zwolennicy ruchu Black Lives Matter ponownie wyszli na ulice amerykańskich miast walcząc o prawa osób czarnoskórych.

Zobacz także na Widal.pl

Chińczyk zabił niepełnosprawną osobę i podmienił trumny! Zrobił to na czyjeś zlecenie!

Były pracownik firmy transportującej zwłoki zabił niepełnosprawnego z zespołem Downa i podmienił ciało w trumnie przeznaczonej do kremacji. Zrobił to na zlecenie bogatego mężczyzny, który chciał zorganizować zmarłemu bratu tradycyjny pogrzeb. W regionie bowiem kremacja jest nakazana przez prawo. Chiński sąd utrzymał karę śmierci dla mężczyzny.

28 latek molestował kobiety na ulicach! Grozi mu więzienie!

28 latek z Trzcianki w województwie wielkopolskim, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej trzech młodych kobiet. Mężczyzna podbiegał do swoich ofiar na ulicy i dotykał ich intymnych części ciała. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Nowa metoda testowania dzieci! Lizak ma wykryć koronawirusa!

Szkoły na całym świecie są zamknięte z powodu koronawirusa. Placówki szukają pomysłów, które ułatwią im funkcjonowanie podczas pandemii. W niektórych niemieckich placówkach edukacyjnych wprowadzono test-lizak, który wykrywa koronawirusa. Ma on pomóc wykrywać infekcję u najmłodszych, u których pobieranie wymazów z gardła może wzbudzić strach.