Widal.plŚwiatChińczyk zabił niepełnosprawną osobę i podmienił trumny! Zrobił to na czyjeś zlecenie!

Chińczyk zabił niepełnosprawną osobę i podmienił trumny! Zrobił to na czyjeś zlecenie!

Były pracownik firmy transportującej zwłoki zabił niepełnosprawnego z zespołem Downa i podmienił ciało w trumnie przeznaczonej do kremacji. Zrobił to na zlecenie bogatego mężczyzny, który chciał zorganizować zmarłemu bratu tradycyjny pogrzeb. W regionie bowiem kremacja jest nakazana przez prawo. Chiński sąd utrzymał karę śmierci dla mężczyzny.

Do zbrodni doszło 1 marca 2017 roku w Lufeng w prowincji Guangdong na południu Chin. Huang uprowadził 36 letniego, niepełnosprawnego Lina Shaorena, gdy ten zbierał śmieci z ulicy.

Mężczyzna został uznany za zaginionego

Gdy Shaoren nie wrócił do domu, rodzina mężczyzny zaalarmowała policję. Huanga podejrzanego w sprawie zatrzymano ponad dwa lata później dzięki analizie nagrań z monitoringu. Wnioski ze śledztwa ujawniono w listopadzie 2019 roku.

Okazało się, że Huang zmusił Shaorena do wypicia dużej ilości alkoholu. Gdy 36 latek stracił przytomność, porywacz przeniósł go ze swojego samochodu do przygotowanej wcześniej trumny, a następnie zamknął wieko i zapieczętował. Dwa dni później przygotowaną trumnę podmienił z inną, przeznaczoną do kremacji. Ciało Shaorena skremowano, z kolei ciało innego mężczyzny zostało odebrane przez jego rodzinę.

Zamienione ciała

Śledczy ustalili, że drugie ciało należało do mężczyzny zmarłego na raka w 2017 roku. Na pomysł zamiany ciał wpadł jego brat, który realizował ostatnią wolę. Zmarły bowiem nie chciał zostać skremowany, ale pochowany w tradycyjny sposób. Rozwiązanie to nie jest zgodne z prawem prowincji.

Zleceniodawca za znalezienie innego ciała zaoferował 107 tysięcy juanów około 62 tysięcy złotych. Znaczna część kwoty, 90 tysięcy juanów, trafiła do Huanga, reszta przypadła pośrednikowi, który skontaktował ze sobą obie strony.

We wrześniu 2020 roku Huang został skazany na karę śmierci. W tym tygodniu lokalne media poinformowały, że sąd wyższej instancji odrzucił jego apelację.

Zobacz także na Widal.pl

28 latek molestował kobiety na ulicach! Grozi mu więzienie!

28 latek z Trzcianki w województwie wielkopolskim, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej trzech młodych kobiet. Mężczyzna podbiegał do swoich ofiar na ulicy i dotykał ich intymnych części ciała. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Nowa metoda testowania dzieci! Lizak ma wykryć koronawirusa!

Szkoły na całym świecie są zamknięte z powodu koronawirusa. Placówki szukają pomysłów, które ułatwią im funkcjonowanie podczas pandemii. W niektórych niemieckich placówkach edukacyjnych wprowadzono test-lizak, który wykrywa koronawirusa. Ma on pomóc wykrywać infekcję u najmłodszych, u których pobieranie wymazów z gardła może wzbudzić strach.

Awantura dwóch braci! Strzelali do siebie z wiatrówki!

Policjanci z Radoszyc w województwie świętokrzyskim zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który zapoczątkował awanturę w domu. W jej trakcie strzelał do swojego młodszego brata z wiatrówki i groził mu śmiercią. Mężczyzna mimo tego, że był pod wpływem alkoholu już niedługo odpowie za swoje zachowanie przed sądem.