Widal.plUSAZabytkowy nagrobek na podwórku! Zagadka w amerykańskim Utah

Zabytkowy nagrobek na podwórku! Zagadka w amerykańskim Utah

Zabytkowy nagrobek na podwórku! W nowym domu w Salt Lake City pojawiła się stara tajemnica – nagrobek z lat dziewięćdziesiątych XIX wieku.

Elise Armand przeglądała swoje rzeczy w garażu, kiedy zobaczyła na ziemi nagrobek między budynkiem, a jej domem.

Właśnie zamknęła dom i nie widziała wcześniej dużego kamiennego znacznika. Był on pokryty śniegiem. I okazał się płytą nagrobną. Wykryto na nim imiona trojga dzieci – dwoje z nich to bliźniaki – zmarłych zimą 1898 i 1899 roku.

Zabytkowy nagrobek na podwórku!

Armand przeprowadziła dochodzenie. Odkryła, że grób dzieci znajduje się na cmentarzu Mount Olivet, który znajduje się po drugiej stronie miasta.

Moją pierwszą myślą, kiedy zobaczyłam nagrobek na moim podwórku, było jedno. To nie jego miejsce. Ktoś go ukradł.

Powiedziała w wywiadzie z CNN.

Kobieta skontaktowała się z cmentarzem, jednak zarządcy stwierdzili, że nagrobek wymienili i nie chcą go z powrotem.

Sąsiad powiedział Armandowi, że pierwotny właściciel domu miał to samo panieńskie nazwisko co dzieci, więc Armand mogła je połączyć. Dowiedziała się, że dzieci, które w chwili śmierci miały mniej niż 3 lata, były ciotkami pierwotnego właściciela domu.

Właściciel domu kazał przynieść do swojego domu oryginalny kamień, gdy zainstalowano zamiennik.

„To, co się stało, to fakt, że jej siostra zapłaciła za wymianę kamienia i chciała go umieścić w swoim ogrodzie w okolicach Seattle. Ale zanim zdążyła go przywieźć, jej mąż stwierdził, że „Nie chcę, żeby nagrobek znajdował się w moim ogrodzie ”, a potem nie wiedziała, co z nim zrobić.

Zaproponowała, że ​​znajdzie sposób na przewiezienie nagrobka do Seattle, ale właścicielka zdecydowała, że ​​lepiej dać go komuś, kto doceni jego historyczną wartość.

Armand kontaktuje się z lokalnymi grupami zajmującymi się konserwacją zabytków, aby spróbować znaleźć nowy dom dla nagrobka.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Policjantka zorganizowała zbiórkę dla okradzionej seniorki! Chajzer nagłośnił sprawę i uzbierano wielką kwotę!

Policjantka zorganizowała zbiórkę dla okradzionej seniorki! 95-latka została okradziona we własnym domu.

Ksiądz z wyrokiem! Znęcał się nad psem!

W środę Sąd Rejonowy Lublin–Zachód skazał księdza Marka J. proboszcza parafii w Łubkach za znęcanie się nad psem przez rażące zaniedbanie. Ksiądz ma również zapłacić łącznie ok. 7,7 tys. zł na rzecz fundacji, która się tym psem zaopiekowała.

Dziadek pomylił wnuczka z jego kolegą! Fatalna pomyłka w Lubartowie!

80-letni mężczyzna odebrał czterolatka z przedszkola, sądząc, że to jego wnuk. Zabrał go do domu, nakarmił i włączył chłopcowi bajkę. Gdy zorientował się, że doszło do pomyłki, przed jego drzwiami stali już funkcjonariusze policji.