Widal.plSportZawodniczka sportów walki zaatakowała policjanta? Finał głośnej sprawy

Zawodniczka sportów walki zaatakowała policjanta? Finał głośnej sprawy

Zawodniczka sportów walki została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusz, który w dniu 7 kwietnia 2020 r. podjął interwencję wobec 22-letniej zawodniczki boksu tajskiego, nie przekroczył swoich uprawnień.

Swoich uprawnień nie przekroczyli również komentujący tę interwencję w imieniu Policji: oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkom. Rafał Prokopczyk oraz Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Zawodniczka sportów walki kłamała?

Zawodniczka sportów walki jednak nie mówiła prawdy? Do takich wniosków doszedł badający tę sprawę Prokurator. Postanowienie Prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego zostało zaskarżone.

Sąd Rejonowy w Olsztynie II Wydział Karny, argumentów wysuniętych przez skarżących nie uwzględnił i tym samym utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Prokuratora. Postanowienie Prokuratora uprawomocniło się w dniu 8 lipca 2020 r.

To zawodniczka może mieć kłopoty

Umorzenie postępowania karnego o przekroczenie uprawnień przez policjantów całej sprawy oczywiście nie kończy. Obecnie toczy się postępowanie przygotowawcze, gdzie w charakterze pokrzywdzonych tym razem występują zarówno interweniujący policjant, jak i rzecznik olsztyńskiej Policji, któremu grożono po tym, jak na temat tej interwencji się wypowiedział.

NSZZ Policjantów liczy na to, że zachowanie bohaterki tamtych wydarzeń wkrótce znajdzie swoje odzwierciedlenie w zarzutach. Nad całością czuwają adwokaci z zespołu do walki z hejtem uderzającym w policjantów.

Zobacz także:

Blanka Lipińska i Baron rozstali się? Pisarka wydała oświadczenie

Blanka Lipińska i Baron rozstali się! Pisarka wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła swoje stanowisko w sprawie. Mimo, że para deklarowała sobie ogromną miłość ich związek się zakończył.

500 plus tylko dla pracujących? Będą zmiany w programie?

500 plus tylko dla pracujących? Nie trudno policzyć, że najpopularniejszy program rządu Zjednoczonej Prawicy funkcjonuje już 4 lat. Jednak cały czas tak jak na samym początku budzi ogromne emocje.

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski! Jakie będą kary?

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski! W obecnym świcie temat segregacji, utylizacji i odpowiedniego składowania odpadów jest szczególnie ważny i często poruszany.