Widal.plSpołeczeństwo500 plus tylko dla pracujących? Będą zmiany w programie?

500 plus tylko dla pracujących? Będą zmiany w programie?

500 plus tylko dla pracujących? Nie trudno policzyć, że najpopularniejszy program rządu Zjednoczonej Prawicy funkcjonuje już 4 lat. Jednak cały czas tak jak na samym początku budzi ogromne emocje.

Kontrowersje wokół programu nie cichną. Jednak w obecnym czasie panującej pandemii koronawirusa tym bardziej temat jest poruszany. Jakie jest zdanie Polaków odnośnie 500+?

500 plus tylko dla pracujących?

500 plus tylko dla pracujących? Początkowo program nie spotkał się z ogromnym wsparciem wszystkich obywateli. Jednak jak się okazuje 500+ stało się kartą przetargową w rękach rządu. Politycy PiS potraktowali program 500 plus jako argument, że słowa, które wypowiadają zawsze dotrzymują.

Ustawa wprowadzająca pomoc państwa w wychowywaniu dzieci Sejm przyjął 11 lutego 2016 roku. Natomiast po dwóch miesiącach 500 plus było wypłacane rodzinom z co najmniej dwójką dzieci. Zmieniło się to dopiero w 2019 roku. Jednak programowi jest wiele zarzucane. Między innymi to, że 500 plus jest wydawane na alkohol, zachęca Polaków do nieróbstwa, wyrzuca kobiety z rynku pracy, finansuje patologię itd.

W poniedziałek Money.pl i WP.pl opublikowały  wyniki sondażu panelu badawczego Adrianna, dotyczącego ewentualnych zmian w programie Rodzina 500 plus.

Jak się okazuje aż 62 proc. ankietowanych- 43 proc. zdecydowanie tak, 19 proc. raczej tak- uważa, że pieniądze z 500 plus powinno być wypłacane miesięcznie na każde dziecko tylko w sytuacji gdy pracuje przynajmniej jeden z rodziców. Natomiast sprzeciwiło się 17 proc. ankietowanych. Pozostali stwierdzili, że „trudno powiedzieć”.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Mimo, że wśród głosujących zgodność pomiędzy wyborcami PiS i Koalicji Obywatelskiej jest zaskakująca to niewiele może w tym przypadku zmienić. Członkowie rządu nie przewidują wprowadzenia żadnych zmian w programie.

Jak narazie z programu do rodzin trafiło ok. 121 mld zł. Natomiast według Według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, zaostrzenie zasad przyznawania 500 plus oraz pozostałych programów socjalnych, mogłoby ograniczyć deficyt w przyszłorocznym budżecie aż o 50 proc.

Zobacz także na Widal.pl

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Żywy aligator we Wrocławiu? Zauważyli go spacerowicze!

Niecodziennego odkrycia dokonali spacerowicze, którzy zażywali świeżego powietrza we wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Mieszkańcy wezwali policję, która na miejsce skierowała pracowników wrocławskiego zoo.

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.