Widal.plSpołeczeństwoNielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski!

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski!

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski! W obecnym świcie temat segregacji, utylizacji i odpowiedniego składowania odpadów jest szczególnie ważny i często poruszany.

Czy proceder transportowania i nielegalnego przewozu odpadów do Polski jest normalnością czy było to jednorazowe zjawisko?

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec

Nielegalny transport 20 ton odpadów z Niemiec zatrzymany w drodze do Polski! Przemyt odpadów został wykryty podczas kontroli drogowej. Kontrole tą przeprowadziła Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa czyli (KAS) w Zgorzelcu.

Naczepa, na której znajdowały się odpady została zajęta na potrzeby przeprowadzenia postępowania karnego. Kierowcę pojazdu ukarano mandatem w wysokości 200 zł.

Co było na naczepie?

Podczas przeprowadzonej kontroli samochodu ciężarowego, który transportował odpady funkcjonariusze znaleźli 20 ton odpadów – zużytych worków typu big-bag.

Kierowca podczas kontroli przedstawił dokumenty oraz dane odbiorców jednak one wzbudziły wątpliwości u przeprowadzających kontrole, które potwierdził Wojewódzki Inspektor Ochrony środowiska z Jeleniej Góry. Inspektorat ten zaklasyfikował towar jako “nielegalne przemieszczanie odpadów”.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł, natomiast przewoźnikowi i osobie, która zarządzała transportem grozi 13 tys. zł kary, a odbiorcy towaru aż do 500 tys. zł kary.

Zobacz także na WIdal.pl

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Żywy aligator we Wrocławiu? Zauważyli go spacerowicze!

Niecodziennego odkrycia dokonali spacerowicze, którzy zażywali świeżego powietrza we wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Mieszkańcy wezwali policję, która na miejsce skierowała pracowników wrocławskiego zoo.