Widal.plPogodaZamiecie śnieżne i mróz poniżej -20 st. C. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Zamiecie śnieżne i mróz poniżej -20 st. C. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Zamiecie śnieżne i mróz poniżej -20 st. C. W tym roku zima zaskoczyła wszystkich. Co więcej najbliższy weekend ma być jednym z najzimniejszych od wielu lat. W górach ciągle sypie i pokrywa śnieżna się powiększa.

Od początku tygodnia codziennie towarzyszy nam mróz. Jednak według zapowiedzi z dnia na dzień temperatura ma spadać. Jednak prawdziwa kulminacja mrozów nastąpi w poniedziałek.

Zamiecie śnieżne i mróz poniżej -20 st. C.

Zamiecie śnieżne i mróz poniżej -20 st. C. W stronę Polski kieruje się arktyczne powietrze, które niesie ze sobą bardzo niskie temperatury. A nawet najniższe temperatury od marca 2018 roku.

Najniższa temperatura ma być jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek. Termometry mogą wskazywać nawet poniżej -20 stopni. Mamy jednak dobre wieści. Koniec fali mrozów nastąpi w połowie przyszłego tygodnia.

Zima w zimie?

Czeka nas także zachmurzenie szczególności w nocy. Będą się jednak pojawiać przejaśnienia oraz miejscowe rozpogodzenia. Zima zauważalna będzie nie tylko na obszarach górskich ale i na pomorzu.

Musimy przygotować się także na wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. Co więcej w Tatrach porywy do 80 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także na Widal.pl

Żona Kamila Stocha w ogniu krytyki za strój z Gali Mistrzów Sportu. Reakcja kobiety zaskoczyła wszystkich

Żona Kamila Stocha w ogniu krytyki za strój z Gali Mistrzów Sportu. Ewa Bilan- Stoch reprezentowała swojego męża podczas uroczystości. Kobieta postawiła na niecodzienną stylizację.

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie! Co będzie dalej

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie. Jak wynika z wypowiedzi wirusologa profesora Włodzimierza Guta konkretna izolacja byłaby w stanie zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19.

Kalendarz szczepień na Covid-19 już gotowy. Kto pójdzie w pierwszej kolejności?

Kalendarz szczepień na Covid-19 już gotowy. Rząd zdecydował się przekazać konkretny plan szczepień na najbliższy czas. Co więcej ogłoszony został także kalendarz pokazujący dostawy szczepionek do końca marca 2021.