Widal.plSpołeczeństwoZakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Sprawdź gdzie NIE polecisz

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Sprawdź gdzie NIE polecisz

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Już od 26 sierpnia będzie obowiązywał zakaz lotów z naszego kraju. Z pewnością pokrzyżuje to plany wielu osobom, które w najbliższym czasie planowały wakacje.

Na nowej liście znalazło się aż 63 państwa.Na tej liście możemy znaleźć kierunki szczególnie popularne wśród Polaków.

Zakaz lotów z Polski. Dokąd nie polecimy?

Zakaz lotów z Polski do bardzo wielu miejsc na świecie. Osoby, które planowały zagraniczny wyjazd muszą sprawdzić czy w ogólne dojdzie on do skutku. Już od 26 sierpnia o wakacjach w Hiszpanii, na Malcie, w Albanii, czy Rumunii możemy zapomnieć. Jednak osoby, które chcą odwiedzić Rosję, Chiny, czy Serbię (a także Wyspy Św. Tomasza, Gabon, i Singapur) – o ile wcześniej wymienione państwa znajdowały się na liście, o tyle w regulacji prawnej, która niedługo wejdzie w życie zostały z niej usunięte nie mają się o co martwić.

Poniżej znajduje się pełna lista miejsc do których, w najbliższym czasie będzie obowiązywał zakaz lotów:

Aruba, Belize, Wenezuela, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Gibraltar, Andora, Monako, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Belgia, Eswatini, Hiszpania, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Filipiny, Gambia, Gwatemala, Honduras, Indie, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, San Marino, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Sint Maarten, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Terytorium Guamu, Turks i Caicos, Luksemburg, Boliwia, Bahamy, Portoryko, Wyspy Dziewicze, Wyspy Owcze.

Hiszpania odczuwa brak turystów

Poprzednia lista obejmowała 44 kraje. Obecna zawiera aż 63 państwa. 25 nowych pozycji oraz 6 państw, które zniknęły z pierwszej wersji listy. Zakaz lotów do Hiszpanii jest chyba najbardziej dotkliwy dla Polaków. Już od wielu Hiszpania jest w czołówce państw wybieranych przez naszych rodaków na wakacje. Jednak jak narazie to właśnie w tym kraju jest jedna z największych liczba zakażeń.Na tę chwilę jest to łącznie aż 386 054 przypadków.

Zakaz lotów ma obowiązywać od 26 sierpnia do 8 września.

Zobacz także na Widal.pl

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży. Jaka jest decyzja Sanepidu w tej sprawie?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży może stać się rzeczywistością . Jest decyzja Sanepidu w sprawie używania maseczek ochronnych podczas spędzania czasu na plaży.

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły z obawy przed koronawirusem?

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły z obawy przed koronawirusem może stać się rzeczywistością.Razem z rozpoczęciem roku szkolnego będzie obowiązywać kara za nie realizowanie obowiązku szkolnego i zatrzymanie dziecka w domu ze strachu.

Nowe fakty w sprawie śmierci 3,5- letniego Kacperka

Nowe fakty w sprawie śmierci 3,5- letniego Kacperka wychodzą na jaw. W kwietniu tego roku w rzece Kwisa utonął chłopiec. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu na Dolnym Śląsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ojcu chłopca Rafałowi B.