Widal.plSpołeczeństwoKara za nie posłanie dziecka do szkoły z obawy przed koronawirusem!

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły z obawy przed koronawirusem!

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły z obawy przed koronawirusem może stać się rzeczywistością.Razem z rozpoczęciem roku szkolnego będzie obowiązywać kara za nie realizowanie obowiązku szkolnego i zatrzymanie dziecka w domu ze strachu.

Początek roku szkolnego w tym roku z pewnością nie będzie najłatwiejszy zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jednak teraz rodzice, staną przed bardzo trudna decyzją. Czy posłać dziecko do szkoły czy zapłacić karę.

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły już od września

Kara za nie posłanie dziecka do szkoły już od rozpoczęcia roku szkolnego. Tak jak co roku, tak i w tym roku 1 września uczniowie w całym kraju rozpoczną stacjonarna naukę w szkole. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił decyzję, która podjął rząd. Jednakże we wszystkich placówkach oświatowych obowiązywać będą całkowicie nowe zasady funkcjonowania.

Według informacji przekazanych przez „Rzeczypospolitą”, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego setki tysięcy pracowników oraz rodziców zostanie narażonych na zakażenie koronawirusem:

A że prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, wskazują prognozy naukowców z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, zalecających daleko idącą ostrożność podczas powrotu dzieci do szkół.

Na tą chwilę uczniowie zaczynają naukę 1 września. Jednak Ministerstwo Zdrowia przygotowało już trzy formy nauczania. Te systemy to system stacjonarny, mieszany i całkowicie zdalny, które są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej. O wszystkich ewentualnych zmianach będą decydować na bieżąco samorządowcy oraz dyrekcja szkoły.

Kara pieniężna za zatrzymanie dziecka w domu w czasie wirusa

Kara pieniężna za zatrzymanie dziecka w domu w czasie wirusa stanie się rzeczywistością. Ministerstwo Zdrowia na pytanie “Rzeczpospolitej” na ten tydzień odpowiedziało:

Rodzic może zostawić dziecko tylko wtedy, gdy w domu znajduje się członek rodziny objęty kwarantanną lub jest to uzasadnione chorobami dziecka, w tym objawami infekcji dróg oddechowych lub choroby przewlekłej – na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z taką chorobą.

Konsekwencje może ponieść rodzic, który zatrzyma dziecko w domu bez żadnego powodu zatrzyma dziecko w domu. Wynika to z art. 42 prawa oświatowego, który mówi, że „w razie nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka w szkole przez co najmniej pół miesiąca rodzic może zostać ukarany grzywną do 10 tys. zł”.

„Rzeczypospolita” dodaje również, że:

Obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. do 18. roku życia. Nie ma więc mowy o karze za zatrzymanie w domu przedszkolaka.

Zobacz także na Widal.pl

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa?

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa! Klienci klubu przyszli do tego miejsca aby spędzić czas i pooglądać roznegliżowane, zgrabne dziewczyny. Jednak ta noc skończyła się zupełnie nieprzewidywalnie.