Widal.plKoronawirusWHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.

Na jakiej podstawie zrzuca się winę za rozprzestrzenianie wirusa na młodych ludzi? Czy faktycznie trzeba podjąć działanie w tej kwestii?

WHO mówi o braku świadomości i odpowiedzialności

WHO we wtorkowej konferencji po raz kolejny poruszyło temat trwającej pandemii koronawirusa. Jeden z najważniejszych przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia stwierdził, że:

Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni

Jak się okazuje w bardzo dużej części młodego społeczeństwa można zauważyć brak odpowiedzialności oraz rozwagi w obecnej sytuacji. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że wirus nie jest tak bardzo niebezpieczny dla młodych a oni doskonale zdają sobie z tego sprawę. Obowiązujące przez długi czas restrykcje i obostrzenia także mają wpływ na zachowanie młodych ludzi. Jednakże brak zachowania zasad bezpieczeństwa z ich strony może być ogromnym zagrożeniem dla osób starszych.

Młodzi ludzie są odpowiedzialni za rozprzestrzenianie koronawirusa

Bardzo często jest tak, że osoby młode nie kontrolują momentu, w którym dochodzi do zarażenia. Z reguły jest tak ponieważ zdecydowana większość takich osób ma silne i zdrowe organizmy. W związku z tym infekcja koronawirusem jest u niech podobna do zwykłego, łagodnego przeziębienia.

Jednakże w ten sposób osoby młode są nośnikami wirusa i rozprzestrzenianiają go dalej wśród swoich znajomych i rodziny. Oczywistym jest, że nie wszystkie osoby tak robią. Nie wolno generalizować i upraszczać tak poważnej sprawy jednak nawet u nas zauważyć można duże zgromadzenia młodych ludzi. W dalszym ciągu można brać udział w imprezach, weselach czy innych zajęciach rekreacyjnych.

Najstarsi cierpią najbardziej

Osoby starsze są najbardziej zagrożone w obecnej sytuacji. Seniorzy w większości przypadków mają choroby różnego rodzaju a także ich organizm jest zbyt słaby aby podjąć walkę z koronawirusem.

W szczególności więc brak rozwagi młodych może dotknąć osoby starsze. Sytuacji z pewnością nie poprawi zbliżającą się jesień a także rozpoczęcie roku szkolnego, które będzie kilkanaście dni.

WHO pokłada nadzieję w Rosji

WHO pokłada nadzieję w rosyjskich naukowcach. Jakis czas temu bowiem władze Rosji ogłosiły, że mają już skuteczna szczepionkę na koronawirusa.w chwili obecnej starają testy, mające na celu potwierdzić jej skuteczność. Jeżeli szczepionka okaże się skuteczna być może, pandemia COVID- 19 zostanie opanowana już niedługo.

Zobacz także na WIDAL.pl

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Tym razem w Kancelarii Prezydenta. Ile będą wynosić?

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Rządzący nie tracą czasu i najwyraźniej mają gest, ponieważ już od jakiegoś czasu słyszymy o co raz to nowych podwyżkach.

Dariusz Joński przerwał konferencję Szumowskiego: “Gdzie są pieniądze?”

Dariusz Joński to poseł Koalicji Obywatelskiej, który dawniej był rzecznikiem SLD. Niespodziewanie pojawił się na konferencji prasowej Łukasza Szumowskiego, który wczoraj poinformował o swojej dymisji.

Jan Błachowicz powalczy o pas mistrza świata UFC! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Jan Błachowicz (26-8) zawalczy o pas wagi półciężkiej na gali UFC 253, która odbędzie się już 26 września. Przeciwnikiem Polaka będzie Dominick Reyes (12-1).