Widal.plPolitykaDariusz Joński przerwał konferencję Szumowskiego: “Gdzie są pieniądze?”

Dariusz Joński przerwał konferencję Szumowskiego: “Gdzie są pieniądze?”

Dariusz Joński to poseł Koalicji Obywatelskiej, który dawniej był rzecznikiem SLD. Niespodziewanie pojawił się na konferencji prasowej Łukasza Szumowskiego, który wczoraj poinformował o swojej dymisji.

Polityk opozycji zadał bezpośrednio pytanie Szumowskiemu, czy “choć raz znajdzie czas” na spotkanie z nim i Michałem Szczerbą (KO), w celu wyjaśnienia nieprawidłowości przy zakupie sprzętu medycznego w czasie pandemii.

Dariusz Joński zaatakował Szumowskiego

Dariusz Joński postanowił prosto z mostu zapytać ministra co się stało podczas zakupu sprzętu medycznego.

Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski. Czy pan minister będzie o 11 w Ministerstwie? Czy chociaż raz znajdzie pan dla nas czas, żebyśmy mogli się zobaczyć?

– pytał były rzecznik SLD.

Z całym szacunkiem, nie ma nigdzie takiego zapisu, by minister spotykał się z posłami

– odparł zażenowany Szumowski.

Nie uważa pan, że powinien się pan rozliczyć z tych 70 mln, których nie ma?

– nie ustępował w pytaniach Joński.

Panie pośle, rozliczę się dokładnie, co do złotówki – nie ja, bo to Skarb Państwa uzyskuje te pieniądze

– bronił się ustępujący minister zdrowia.

Szumowski niespodziewanie podjął decyzję o dymisji

Łukasz Szumowski zrezygnował z szefowania w Ministerstwie Zdrowia. Jest to zaskakująca decyzja. Zwłaszcza, że pandemia teraz ponownie uderzyła ze zwiększoną siłą. Jeszcze zaledwie 10 dni zapewniał, że nie opuści tonącego okrętu. Szybko zdanie zmienił.

Nowy minister zdrowia ma zostać podany już w piątek. Tak twierdzi Mateusz Morawiecki. Mateusz Morawiecki nie zdradza, kto zostanie zastępcą ministra zdrowia, ale zapowiada osobę “z dużą wiedzą o ochronie zdrowia”.

Zobacz także:

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy?

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy i to w zasadzie od samego początku. Już w momencie kiedy chcemy złożyć wniosek o dodatek 500+ rozpoczynają się problemy.

Łukasz Szumowski rezygnuje! Zaskakująca decyzja ministra?

Łukasz Szumowski rezygnuje z funkcji ministra zdrowia. Tę zaskakująca decyzję przekazał na konferencji prasowej. Do niedawna utrzymywał, że nie zamierza odchodzić. Minister zdecydował się na ten krok w trakcie trwającej pandemii koronawirusa.

Ogromny wypadek z udziałem TIR-ów i samochodu osobowego na trasie S8. Co się stało?

Ogromny wypadek na trasie S8. Do wypadku doszło dzisiaj w godzinach porannych, po godzinie 10. W karambolu udział brało aż sześć tirów oraz jeden samochód osobowy. Utrudnienia na drodze były przez bardzo długi czas.