Widal.plSpołeczeństwoNowe fakty w sprawie śmierci 3,5- letniego Kacperka

Nowe fakty w sprawie śmierci 3,5- letniego Kacperka

Nowe fakty w sprawie śmierci 3,5- letniego Kacperka wychodzą na jaw. W kwietniu tego roku w rzece Kwisa utonął chłopiec. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu na Dolnym Śląsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ojcu chłopca Rafałowi B.

Dziecko było poszukiwane przez 12 dni. Jak wynika z najnowszych materiałów, chłopiec przed zaginięciem zażył narkotyki, które jego ojciec miał ze sobą na działce i zostawił je niezabezpieczone.

Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci dziecka

Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci dziecka. 3,5- letni chłopiec dnia 27 kwietnia był razem z ojcem na ogródkach działkowych w miejscowości Nowogrodziec na Dolnym Śląsku. Nagle ojciec chłopca spostrzegł, że nie wie gdzie jest jego syn. Własnie wtedy zaczął szukać chłopca, jednak kiedy nie przynosiło to rezultatów zawiadomił służby.

Dziecko było poszukiwane 12 dni. Przeszukane zostało kilkaset hektarów terenu, w tym ogródki działkowe i tereny kolejowe a także bardzo duży odcinek rzeki Kwisy. Przeszukano również tamę i brzegi rzeki z dwóch stron. W poszukiwaniach używane były sonary, roboty podwodne i drony.

Ciało Kacperka zostało znaleziono w rzece około 1,5 km od miejsca zaginięcia. Jak wynika z sekcji zwłok dziecka, przyczyna jego śmierci było utonięcie. Jednak teraz wyszło na jaw, że dziecko przed śmiercią zażyło narkotyki swojego ojca. We krwi oraz w jego żołądku badania toksykologiczne wykazały metamfetaminę.

“We krwi dziecka i jego żołądku znajdowały się środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia”- czytamy w komunikacie prokuratury.

To jednak nie wszystko

Okazało się również, że ojciec chłopca Rafał B. był pod wpływem alkoholu. Głównym zarzutem, który jest kierowany w jego stronę to to, że

“nie dopełnił wnikających obowiązków poprzez pozostawienie substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w miejscu dostępnym dla małoletniego”.

34-letni ojciec Kacperka przyznał się do braku sprawowania nadzoru nad dzieckiem, za co grozi mu 5 lat więzienia.

Zobacz także na Widal.pl

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa?

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa! Klienci klubu przyszli do tego miejsca aby spędzić czas i pooglądać roznegliżowane, zgrabne dziewczyny. Jednak ta noc skończyła się zupełnie nieprzewidywalnie.

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.