Widal.plSpołeczeństwoObowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży. Jest decyzja Sanepidu w tej sprawie

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży. Jest decyzja Sanepidu w tej sprawie

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży może stać się rzeczywistością . Jest decyzja Sanepidu w sprawie używania maseczek ochronnych podczas spędzania czasu na plaży.

Taki obowiązek chce nałożyć Sanepid, który przez wzgląd na rozwijająca się sytuację dodał powiat pucki do tzw. Listy ostrzegawczej. W tym powiecie jest między innymi Jastarnia, Jurata oraz Hel.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży

Obowiązek zasłaniania ust i nosa to jeden z głównych nakazów wprowadzonych ze względu na panująca sytuację związaną z koronawirusem. Wczoraj liczba zachowań osiągnęła najwyższy poziom. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia było 903 nowe zakażenia Covid-19.

W związku z tym została także zaktualizowana lista powiatów, które należą do strefy żółtej oraz czerwonej. Strefa czerwona to taka, w której zachorowalność jest wyższa niż 12 na 10 tysięcy mieszkańców. Natomiast regiony w, których poziom zachorowalności jest wyższy niż 6 na 10 tysięcy ale mniejszy niż 12 należą do strefy żółtej. W tych właśnie regionach jest podwyższony rygor sanitarny.

Na chwilę obecną w strefie żółtej znajduje się 12 powiatów. Jest to Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, powiat tatrzański, powiat ostrowski, pajęczański i łowicki w województwie łódzkim, przemyski i jarosławski w województwie podkarpackim, powiat pszczyński i Żory w województwie śląskim, Biała Podlaska oraz niedawno dodany powiat radziejowski.

Ministerstwo Zdrowia pracuje także nad listą ostrzegawczą. Na niej znajdują się z kolei powiaty, które zmagają się z niepokojącym wzrostem zachorowań. Właśnie te regiony mogą niedługo zostać włączone do żółtej strefy.

Maseczka ochronna w zestawie do bikini

Powiat pucki znalazł sie na liście ostrzegawczej tuż obok Krakowa, Katowic, Koszalina, powiatu wołomińskiego, otwockiego i starogardzkiego. W jego obrębie są najpopularniejsze wakacyjne przystanki Polaków czyli Jurata, Jastarnia oraz ulubiony Hel.

Jednak ta sytuacja nie powinna dziwić biorąc pod uwagę, fakt ilu turystów przewinęło się przez te miejscowości. Nad Bałtykiem cały czas słyszy się o wzroście zakażeń. W związku z tym tamtejszy sanepid nie wyklucza, że przed końcem wakacji powiat pucki zostanie objęty dodatkowymi restrykcjami.

Tomasz Augustyniak szef pomorskiego sanepidu podczas rozmowy z Radiem Zet nie wykluczył, że wyśmiewany przed wakacjami pomysł noszenia maseczek ochronnych na plaży może stać się smutną rzeczywistością:

Nie namawiam turystów, by nie korzystali z uroków lata, wręcz odwrotnie. Natomiast cały czas prosimy, by przestrzegać tych standardów bezpieczeństwa, które są obecnie narzucone przepisami prawa. Jeżeli rozważalibyśmy w takim miejscu czerwoną strefę, to jak najbardziej wówczas, w każdej przestrzeni publicznej należy korzystać z masec11zki lub przyłbicy.

Zobacz także na WIDAL.pl

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa?

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa! Klienci klubu przyszli do tego miejsca aby spędzić czas i pooglądać roznegliżowane, zgrabne dziewczyny. Jednak ta noc skończyła się zupełnie nieprzewidywalnie.

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.