Widal.plAndrzej DudaWydatki Dudy i Trzaskowskiego na kampanię prezydencką ujawnione!

Wydatki Dudy i Trzaskowskiego na kampanię prezydencką ujawnione!

Ujawniono wydatki Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego na kampanię prezydencką, którą zakończyły dwie tury wyborów na urząd Prezydenta RP. Różnica w wydatkach jest ogromna!

Wybory prezydenckie w Polsce odbyły się w czerwcu i lipcu. Pierwszą turę – mimo panującej pandemii koronawirusa – przeprowadzono 28 czerwca. W niej żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50-procentowego poparcia i do wyłonienia zwycięzcy w wyborach potrzebna była druga tura.

Do tej przeszli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Polacy głosami z 12 lipca na urząd Prezydenta RP wybrali ponownie Andrzeja Dudę.

Wydatki Dudy i Trzaskowskiego na kampanię prezydencką: jeden z nich miał trzykrotnie wyższe!

Według tych danych. komitet Andrzeja Dudy wydał na kampanię prezydencką 28 mln 638 tys. zł, a komitet Rafała Trzaskowskiego – ponad 9 mln 551 tys. zł. Pieniądze, którymi dysponował urzędujący prezydent pochodziły z funduszu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Rafał Trzaskowski mógł liczyć na wsparcie funduszu wyborczego Platformy Obywatelskiej (w wysokości 8 mln 317 tys. zł) oraz wpłaty osób fizycznych (1 mln 237 tys. zł).

Ile i na co wydał Duda?

Komitet Andrzeja Dudy wydał na kampanię w środkach masowego przekazu wydał aż 9 mln 856 tys. zł, w tym 2 mln 537 tys. zł na reklamę w telewizji, 2 mln 720 tys. zł na wynajem nośników plakatów, a 4 mln 194 tys. zł na reklamę w internecie.

Dodatkowe wydatki to wykonanie materiałów wyborczych. Andrzej Duda na ten cel przeznaczył10 mln 162 tys. zł, z czego na plakaty wyborcze 5 mln 523 tys. zł, na filmy reklamowe i spoty – 1 mln 506 tys. zł, a na reklamę w internecie – 466 tys. zł.

Ostatnim punktem wydatków są spotkania wyborcze. Koszt ich organizacji wyniósł 4 mln 912 tys. zł.

Jak to wyglądało u Trzaskowskiego?

Z kolei Rafał Trzaskowski na kampanię w środkach masowego przekazu wydał 4 mln 327 tys. zł, z czego na reklamę w telewizji – 1 mln 83 tys. zł, w internecie – 1 mln 599 tys. zł, a na wynajem nośników plakatów – 1 mln 644 tys. zł. Na materiały wyborcze przeznaczył ponad 2 mln 793 tys., z czego na plakaty wyborcze – 1 mln 649 tys., na filmy reklamowe i spoty – 624 tys. zł, a na reklamę w internecie – 192 tys. zł. Natomiast spotkania z wyborcami kosztowały komitet Rafała Trzaskowskiego 1 mln 25 tys. zł.

Co także na WIDAL.PL?

Lekarz dramatycznie ostrzega Polaków: “Ludzie będą umierali na stojąco”

Lekarz Krzysztof Simon, który stał się dość popularny w czasach pandemii, jest przerażony perspektywą pełnych cmentarzy na Wszystkich Świętych. Apeluje do rządzących o zamknięcie nekropolii.

Testy na koronawirusa online! Jak go wykonać?

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.

Donald Trump o COVID-19: Wygląda na to, że jestem odporny. Mówi prawdę?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się o chorobie COVID-19 i prowadzi narrację zwycięstwa nad śmiercionośnym wirusem. Aktualnie urzędujący prezydent USA przechodził chorobę COVID-19 przez kilkanaście ostatnich dni.