Widal.plKoronawirusLekarz dramatycznie ostrzega Polaków: “Ludzie będą umierali na stojąco”

Lekarz dramatycznie ostrzega Polaków: “Ludzie będą umierali na stojąco”

Lekarz Krzysztof Simon, który stał się dość popularny w czasach pandemii, jest przerażony perspektywą pełnych cmentarzy na Wszystkich Świętych. Apeluje do rządzących o zamknięcie nekropolii.

Profesor Simon jest częstym gościem telewizji, jest epidemiologiem. Jego zdaniem rząd powinien podjąć drastyczne kroki w celu powstrzymania pandemii koronawirusa. Łącznie z pełnym lockdownem.

Lekarz nie pozostawia złudzeń

Lekarz zwraca uwagę na fakt, że na Wszystkich Świętych będą tłumy na cmentarzach. W Kościele katolickim jest to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego.

Każdy katolik powinien tego dnia pojawić się na cmentarzu i pomodlić się za swoich bliskich zmarłych. To generuje duże tłumy ludzi na nekropoliach co roku. Tego właśnie najbardziej obawia się profesor Simon. Zwłaszcza, że według niepotwierdzonych informacji, rząd nie planuje zamykać cmentarzy. Mają w pamięci sprzeciw społeczeństwa wobec wejścia Jarosława Kaczyńskiego na Powązki w czasach absolutnego lockdownu.

Gorący apel do rządzących

Profesor Simon postanowił jednak zaapelować do rządzących, żeby zamknęli cmentarze. Jeśli tego nie zrobią to liczy na rozsądek Polaków.

Mówię to, żebyśmy na cmentarz nie trafili sami. I to znacznie wcześniej, niż na Wszystkich Świętych za rok. Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe. Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd.

Lekarz proponuje, żeby na cmentarzach pojawić się w innym terminie.

Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie. Można to zrobić 25 października, można 5 listopada. Niekoniecznie trzeba iść na cmentarz akurat 1 listopada. Mówię to, żebyśmy wcześniej na ten cmentarz nie trafili sami. I to znacznie wcześniej niż na Wszystkich Świętych za rok. Jeśli wszyscy nie zaczniemy przestrzegać sanitarnych reżimów, pilnować dystansu, nosić maseczek to zakażeń będzie coraz więcej i służba zdrowia nie wytrzyma. Ludzie będą umierali na stojąco.

Zobacz także:

Testy na koronawirusa online! Jak go wykonać?

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.

Grypa w natarciu. Ile Polaków zachorowało na początku październiku?

Grypa w natarciu. Mimo, że w ostatnim czasie głośno jest o zakażeniach na koronawirusa to grypa także szaleje. Trudna sytuacja pandemiczna, nie za bardzo pozwala nam skupić się na czymś innym.

Donald Trump o COVID-19: Wygląda na to, że jestem odporny. Mówi prawdę?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział się o chorobie COVID-19 i prowadzi narrację zwycięstwa nad śmiercionośnym wirusem. Aktualnie urzędujący prezydent USA przechodził chorobę COVID-19 przez kilkanaście ostatnich dni.