Widal.plKoronawirusTesty na koronawirusa online! Sprawdź jak go wykonać

Testy na koronawirusa online! Sprawdź jak go wykonać

Testy na koronawirusa online. Jeżeli ktoś ma podejrzenie, że mógł się zarazić panującym obecnie wirusem to jest szybkie rozwiązanie problemu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu aby dowiedzieć się jaki jest nasz stan zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia udostępniło darmową aplikację, dzięki której można wykonać test na koronawirusa. Zobacz jak ona działa.

Testy na koronawirusa-kiedy go wykonać?

Testy na koronawirusa to z pewnością tera bardzo poważna sprawa. W ubiegły piątek oficjalnie zostało wprowadzone rozporządzenie ministra zdrowia. Wynika z niego, że pacjent nie musi mieć czterech objawów jednocześnie czyli nie musi mieć gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku, aby lekarz zlecił mu badanie w kierunku wirusa.

Jak wynika z nowych przepisów na badania może być skierowany pacjent, w sytuacji gdy lekarz stwierdzi, że są ku temu przesłanki.

Badanie koronawirusa online

W sytuacji, gdy mamy podejrzenie zakażenia koronawirusem możemy to sprawdzić za pomocą Internetu. Dokładnie za pomocą aplikacji, która jest dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia. Za pomocą tej aplikacji możemy sprawdzić, czy powinniśmy się skontaktować się z lekarzem.

Gdy wypełnimy, krótką ankietę otrzymamy wstępną diagnozę naszego stanu zdrowia a także instrukcje dalszego działania. Równocześnie resort zdrowia podkreśla, że aplikacja nie jest poradą, konsultacją ani diagnozą lekarską.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia  wywiad i jego wyniki są w całości oparte na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Warto pamiętać, że wyłącznie lekarz i wykonany test mogą ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć chorobę!

Zobacz także na Widal.pl

Szesnastolatka zakopana żywcem w lesie! Sprawców ścigała rodzina, bo policja zbagatelizowała sprawę!

Szesnastolatka zakopana żywcem w lesie! Historia nastoletniej Kornelii była przedmiotem programu Państwo w państwie na antenie stacji Polsat News, gdzie rodzina opowiadała o dramatycznych wydarzeniach związanych ze śmiercią młodej dziewczyny!

Bezobjawowy COVID-19 nie stanowi zagrożenia dla chorych? Błąd! Powikłania pojawiają się po czasie!

Czy bezobjawowy COVID-19 nie stanowi zagrożenia dla chorych, którzy nawet nie wiedzą, że przechodzą chorobę, której obawia się dzisiaj cały świat? Z pozoru może tak się właśnie wydawać, ale jak zaznaczył ekspert – powikłania zaczynają pojawiać się nawet kilka miesięcy lub lat po przejściu COVID-19.

Zderzenie dwóch samolotów we Francji! Maszyny runęły na ziemie z wielkiej wysokości!

Tragiczne zderzenie dwóch samolotów we Francji! Media obiega właśnie informacja o tragicznym w skutkach wypadku w przestrzeni lotniczej, która miała miejsce niedaleko miejscowości Tours.