Widal.plPolitykaWesela 2020. Kiedy pójdziemy na wesele?

Wesela 2020. Kiedy pójdziemy na wesele?

Wesela 2020. Od dłuższego czasu przyszli nowożeńcy i cała branża ślubna zastanawiała się kiedy wróci organizacja wesel. Kryzys dotknął właścicieli salonów sukni ślubnych, sal weselnych czy restauracji. Wiele par musiało przełożyć swoje śluby lub organizować je w kameralnym gronie.

Teraz to się zmieni i w końcu wiemy kiedy będziemy mogli organizować wesela. Zalecenia przekazał na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki razem z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Wesela 2020. Kiedy zorganizujemy wesele?

Wesela 2020 to temat, który spędza sen z powiek wielu parom. Teraz okazuje się, że w końcu będziemy mogli organizować wesela i to od przyszłej soboty. Rząd zadecydował, że mogą się odbywać uroczystości weselne do 150 osób od 6 czerwca.

W dodatku goście weselni nie będą zmuszeni do noszenia maseczek. To duże ułatwienie, ponieważ ciężko byłoby wyobrazić sobie wszystkich weselników z zasłoniętymi twarzami.

Maseczki znikną z polskich ulic

Częściowe zniesienie nakazu noszenia maseczek zacznie obowiązywać od 30 maja. Pełne zasady

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych –na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

Istnieją miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Są to:

  • autobusy i tramwaje,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • salony masażu i tatuażu,
  • kościoły,
  • urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny

Zobacz także:

Elżbieta Witek apeluje do Grodzkiego

Marszałek sejmu wystosowała apel do marszałka senatu. Chodzi o wybory prezydenckie.

Bliźnięta karmione przez mamę zrobiły coś niesamowitego!

Tak i to już widać w statystykach. Polacy mają coraz więcej długów, a liderzy mają wielomilionowe zadłużenia!

Córka Anny Przybylskiej napisała do niej

Słowa Oliwii Bieniuk wywołały poruszenie. Piękne świadectwo miłości córki do matki.