Widal.plPolitykaTrzaskowski wygrywa z Dudą! Przełomowy sondaż prezydencki!

Trzaskowski wygrywa z Dudą! Przełomowy sondaż prezydencki!

Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich! Taki sondaż opublikowało radio RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna. Chodzi o wybór Polaków w potencjalnej II turze wyborów prezydenckich.

Polacy głowę państwa będą wybierać w najbliższą niedzielę – 28 czerwca. Największym faworytem wyborów jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jednakże coraz mocniejszy jest kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Siłę aktualnego prezydenta Warszawy pokazał najnowszy przełomowy sondaż.

Trzaskowski wygrywa z Dudą! Przełomowy sondaż prezydencki!

Sondaż przygotowany przez United Survey, czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej mówi, że w nadchodzących wyborach zobaczymy II turę.

W pierwszej Andrzej Duda może liczyć na 41,5 procent poparcia, natomiast Rafał Trzaskowski może pochwalić się poparciem na poziomie 28,3 procenta. Na dalszych miejscach są: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak-Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 procent) i Robert Biedroń (2,2 procent).

Zaskakujący jest wynik potencjalnej II tury wyborów. W nich Rafał Trzaskowski ma już niewielką przewagę. W bezpośredniej konfrontacji z Andrzejem Dudą może liczyć na 46,9 procent głosów. Urzędujący prezydent ma poparcie w II turze na poziomie 42,5 procenta.

Oznacza to tyle, że o ostatecznym wyniku wyborów zdecydują wyborcy niezdecydowani. Według cytowanego sondażu jest ich 4,4 procent.

Co także na WIDAL.PL?

Łukasz Szumowski zapowiada powrót maseczek: “Można je łatwo wprowadzić”

Powrót maseczek to zakładany scenariusz przez Łukasza Szumowskiego. Minister jest pewny, że będzie druga fala koronawirusa i wtedy to będzie niezbędne. Nie wyjaśnił jednak, kiedy pierwsza fala powinna się zakończyć.

Wpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego obiegła media w Polsce. Prezydent Warszawy był w piątek w Bydgoszczy. Złożył tam deklarację ws. wieku emerytalnego. – Uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – oświadczył.

Sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki! Dramatyczne wideo z wypadku!

Pewna kobieta sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki. Kobieta, która pracowała u swojej chlebodawczyni nie mogła liczyć na żadną pomoc, mimo tego, że jej “szefowa” stała obok!