Widal.plPolitykaWpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego obiegła media w Polsce. Prezydent Warszawy był w piątek w Bydgoszczy. Złożył tam deklarację ws. wieku emerytalnego. – Uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – oświadczył.

Do tych słów kandydata odniósł się prezydent Andrzej Duda, który był zbulwersowany nagłą zmianą poglądów Trzaskowskiego. Przypomniał, że ten głosował przeciw obniżeniu wieku emerytalnego.

Wpadka Trzaskowskiego

Wpadka Trzaskowskiego pogłębiła się po jego próbie wyjścia z tej sytuacji.

A kiedy ja powiedziałem, że będę wiek emerytalny obniżał i podjąłem w tym kierunku działania, to on mówił, że to jest dla Polski katastrofa i to jest niweczenie wysiłku modernizacyjnego. Szanowni państwo, nie wierzcie, bo są dwa wyjścia: albo kłamie, albo jest niezrównoważony, skoro zmienia zdania z dnia na dzień. Człowiek poukładany nie zmienia zdania z dnia na dzień i to nie w takim stopniu.

– odpowiedział Duda na słowa Trzaskowskiego. Kandydat KO postanowił skontrować, ale nie wyszło mu to najlepiej.

Cztery lata temu nie byłem posłem

– zapewnił prezydent Warszawy, ale zaraz musiał swoje słowa sprostować.

Cztery lata temu byłem posłem, i to bardzo dumnym, ale nie głosowaliśmy wtedy podwyższenia, ani obniżenia wieku emerytalnego

I tutaj mijał się z prawdą.

Internauci szybko wychwycili kłamstwo Trzaskowskiego

Słowa Trzaskowskiego wywołały poruszenie w internecie, ponieważ kłamał na temat głosowania w sprawie wieku emerytalnego.

Rafał Trzaskowski w grudniu 2015 roku głosował za odrzuceniem projektu obniżającego wiek emerytalny w pierwszym czytaniu, a w listopadzie 2016 roku zagłosował przeciwko przyjęciu ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. RT i jego sztab ma poważny problem

– napisała na Twitterze dziennikarka “Faktu”, Agnieszka Burzyńska.

Rafał Trzaskowski zaliczył dziś największą wpadkę w swojej kampanii. Twierdzi, że Sejm poprzedniej kadencji nie obniżył wieku emerytalnego (a obniżył, i to przy sprzeciwie samego Trzaskowskiego)

– podkreślił Wojciech Szacki.

Zobacz także:

Pijani Polacy pobili policjanta do nieprzytomności!

Pijani Polacy pobili policjanta do nieprzytomności! Wydarzenia miały miejsce w miejscowości Raszówka niedaleko Lubina na Dolnym Śląsku. Pobity policjant trafił do szpitala. Dopiero tam odzyskał przytomność.

Sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki! Dramatyczne wideo z wypadku!

Pewna kobieta sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki. Kobieta, która pracowała u swojej chlebodawczyni nie mogła liczyć na żadną pomoc, mimo tego, że jej “szefowa” stała obok!

Szymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich

Jeden z kandydatów Szymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze nadchodzących wyborów prezydenckich. Kandydat na prezydenta RP, mający duży mandat obywatelski przekazał informację o poparciu w II turze wyborów na swoim facebooku.