Widal.plPolitykaSzymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich

Szymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich

Jeden z kandydatów Szymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze nadchodzących wyborów prezydenckich. Kandydat na prezydenta RP, mający duży mandat obywatelski przekazał informację o poparciu w II turze wyborów na swoim facebooku.

Szynmon Hołownia zorganizował dla swoich sympatyków relację live na Facebooku. Tam przekazał informacje o potencjalnej drugiej turze nadchodzących wyborów prezydenckich w Polsce. Teraz wiadomo, kogo poprze w drugim głosowaniu – o ile do niego dojdzie i jeśli sam do niej nie trafi.

Szymon Hołownia zdradził na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich

Podczas wczorajszego wieczornego live’a dla swoich sympatyków, Szymon Hołownia jasno dał do zrozumienia, że w potencjalnej drugiej turze wyborów poprze Rafała Trzaskowskiego:

Jeśli do II tury wejdzie Rafał Trzaskowski, oczywiście, że na niego zagłosuję. […]

Ale nie chcę do tego dopuścić. Mam głębokie przekonanie, oparte o dane, że on w tej II turze przegra, że uratuje Platformę na jakiś czas, ale że z Dudą przegra. Ja miałbym większe szanse.” – przyznał.
https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/191360112236343/

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski to obecnie według sondaży najpoważniejsi konkurencji w nadchodzących wyborach dla aktualnego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Według wielu badań to jeden kandydate z tej dwójki wejdzie do II tury wyborów prezydenckich. Oczywiście o ile Andrzej Duda w pierwszej turze nie uzyska ponad 50% poparcia.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się 28 czerwca. Z licznych sondaży wynika, że żaden z obecnych jedenastu kandydatów nie przekroczy 50% poparcia. Oznacza to, że najprawdopodobniej czekać nas będzie II tura wyborów. W niej wystartuje dwójka kandydatów z najlepszymi wynikami uzyskanymi w I turze.

Co także na WIDAL.PL?

Koronawirus raport z 20 czerwca: Liczba zakażonych zbliża się do 32 tysięcy!

Poznaliśmy raport z 20 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Stanisław Żółtek proponuje menelowe plus od rządu

Kandydat na prezydenta zrobił wczoraj niemałe show na debacie prezydenckiej. Wyśmiał działania rządu PiS.

Mama Roberta Biedronia odpowiada na zaproszenie prezydenta, ale stawia warunek!

Helena Biedroń aktywnie wzięła udział w kampanii syna i żąda przeprosin od prezydenta Dudy. Chodzi o jego słowa o LBGT.