Widal.plPolitykaŁukasz Szumowski zapowiada powrót maseczek: “Można je łatwo wprowadzić”

Łukasz Szumowski zapowiada powrót maseczek: “Można je łatwo wprowadzić”

Powrót maseczek to zakładany scenariusz przez Łukasza Szumowskiego. Minister jest pewny, że będzie druga fala koronawirusa i wtedy to będzie niezbędne. Nie wyjaśnił jednak, kiedy pierwsza fala powinna się zakończyć.

W obszernym wywiadzie dla PAP Szumowski odniósł się również do oskarżeń, które pojawiają się pod jego adresem w związku z zakupem wadliwych maseczek. Minister twierdzi, że jest niewinny i sam chce dociec prawdy.

Powrót maseczek już niedługo?

Powrót maseczek jest bardzo prawdopodobny zdaniem Łukasza Szumowskiego.

Proszę pamiętać, że my nie zdjęliśmy obowiązku noszenia maseczek. W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi. W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić.

Łukasz Szumowski twierdzi, że już przygotowuje Polskę na nadejście drugiej fali epidemii koronawirusa.

Druga fala zachorowań zapewne będzie. Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie.

Szumowski wyjaśnił na jakim etapie jest śledztwo

Łukasz Szumowski jest oskarżany przez opozycję, że przez niego Skarb Państwa utracił duże pieniądze

Złożyłem zeznania jako świadek. Sam zwracałem się z prośbą o jak najszybsze przesłuchanie. Trwa postępowanie prokuratorskie. Liczę, że sprawa zostanie szybko zakończona, a Skarb Państwa odzyskana utracone pieniądze. A z panem Łukaszem G., wbrew sugestiom niektórych mediów, nigdy nie byłem zaprzyjaźniony. Poza tym sami sprawę pana Łukasza G. i jego wspólników skierowaliśmy do prokuratury. Uczyniliśmy to po tym, jak odmówił zwrotu wpłaconych środków lub dostawy nowego sprzętu.

Więcej przeczytać można pod linkiem.

Zobacz także:

Wpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego obiegła media w Polsce. Prezydent Warszawy był w piątek w Bydgoszczy. Złożył tam deklarację ws. wieku emerytalnego. – Uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – oświadczył.

Sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki! Dramatyczne wideo z wypadku!

Pewna kobieta sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki. Kobieta, która pracowała u swojej chlebodawczyni nie mogła liczyć na żadną pomoc, mimo tego, że jej “szefowa” stała obok!

Pijani Polacy pobili policjanta do nieprzytomności!

Pijani Polacy pobili policjanta do nieprzytomności! Wydarzenia miały miejsce w miejscowości Raszówka niedaleko Lubina na Dolnym Śląsku. Pobity policjant trafił do szpitala. Dopiero tam odzyskał przytomność.