Widal.plPolitykaTadeusz Cymański ma raka: Jeszcze chciałbym trochę pożyć!

Tadeusz Cymański ma raka: Jeszcze chciałbym trochę pożyć!

Tadeusz Cymański ma raka: Jeszcze chciałbym trochę pożyć!
Foto: Facebook/ Tadeusz Cymański

Tadeusz Cymański ma raka! Polityk i jeden z założycieli Solidarnej Polski w rozmowie z Rzeczpospolitą przyznał, że zachorował na nowotwór. Na jego szczęście, chorobę zdiagnozował na wczesnym jej etapie i ma duże prawdopodobieństwo wyleczenia.

Cymański ma 66 lat i obecnie jest posłem koalicji rządzącej, której przewodzi Prawo i Sprawiedliwość. Jak sam zaznacza – chciałby jeszcze trochę pożyć, bowiem na jeszcze sporo do zrobienia.

Tadeusz Cymański ma raka: Jeszcze chciałbym trochę pożyć!

Poseł zachorował na nowotwór podścieliskowy przewodu pokarmowego oznaczany jako GIST:

“Dopadł mnie nowotwór – GIST. To mięsak, mało agresywny, rzadko dochodzi do przerzutów. Dzięki wczesnemu wykryciu podczas badań profilaktycznych jest szansa, że skończy się dobrze. Mój lekarz mówi mi, że będę żył i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to jedyną rzeczą, która mnie może czekać, to co pół roku kontrolne badania. A jeszcze chciałbym coś zrobić dla innych. Jeszcze chciałbym trochę pożyć.”

Tadeusz Cymański zaapelował także do społeczeństwa, by nie bali się badań profilaktycznych i chętniej z nich korzystali, bowiem tylko one mogą uchronić nas przed rozwojem groźnych dla zdrowia i życia chorób.

“Nie chcę się z tym obnosić, ale skoro pan pyta, to odpowiadam. Być może ktoś to przeczyta i zrozumie, że warto się badać, że jak nic nie boli, to wcale nie znaczy, że nic nas od środka nie zżera. Badania profilaktyczne to podstawa!

Mamy wielu znakomitych i bardzo oddanych pacjentom lekarzy. Tyle tylko, że trzeba również dbać o styl życia – odpoczynek, zdrowe odżywianie, ruch, no i ograniczanie nałogów, a najlepiej całkowite ich wyeliminowanie. I powtórzę, warto się regularnie badać. Nie bójmy się chodzić do lekarza

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem! Kreml nie oszczędza na ochronie Głowy Państwa

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem. Władze Rosji nie oszczędzają na ochronie prezydenta. Ogromne kwoty pieniędzy zostały wydane na system obserwacji i kwarantanny osób, które kontaktowały się z Władimirem Putinem.