Widal.plPolitykaMiliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem! Kreml nie oszczędza na ochronie Głowy Państwa

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem! Kreml nie oszczędza na ochronie Głowy Państwa

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem. Władze Rosji nie oszczędzają na ochronie prezydenta. Ogromne kwoty pieniędzy zostały wydane na system obserwacji i kwarantanny osób, które kontaktowały się z Władimirem Putinem.

Zgodnie z oceną rosyjskiej redakcji BBC głównie chodzi o urzędników, medyków, załogi samolotów, dziennikarzy.

Miliardy rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem

Miliard rubli wydane na ochronę Putina przed koronawirusem. Zgodnie z ustaleniami BBC wynika, że z rządowego funduszu rezerwowego wydano na ten cel ponad 6,4 mld rubli co w przeliczeniu daje ponad 84 mln US. W szczególności te pieniądze zostały przekazane na obserwację stanu zdrowia osób, które miały się kontaktować z prezydentem Putinem.

Osoby, które chciały spotkać się z Władimirem Putinem były kwaterowane były w specjalnie przygotowanych placówkach i spędzały na obserwacji od tygodnia do dwóch. Placówki te to hotele i sanatoria, które są własnością rządu zatem fundusze przeznaczone na ich usługi faktycznie przekazywały sobie struktury rządowe.

Putin szczególnie chroniony

Kwarantannie najczęściej był poddawany personel lotniczy, który obsługuje podróże prezydenta i premiera Rosji. A więc w izolacji czas najczęściej spędzali piloci, stewardesy, załogi rezerwowe. Co więcej na obserwację byli kierowani także pracownicy administracji prezydenta oraz osobiści fotografowie i operatorzy Władimira Putina.

Na specjalnym turnusie przebywali także w sanatoriach kombatanci II wojny światowej, którzy to w czerwcu 2020 roku usiedli koło Putina na trybunach podczas dorocznej defilady wojskowej. Te działania były uzasadnione przez władze jako troska o zdrowie kombatantów.

Jak przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę BBC, wszystkie resorty ponoszą dodatkowe wydatki w związku z wymogami kwarantanny i jest to “sytuacja normalna”.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Całkowity lockdown w Polsce możliwy już na dniach!? Profesor Horban nie ma żadnych wątpliwości

Całkowity lockdown w Polsce możliwy już na dniach! Sytuacja w kraju związana z koronawirusem cały czas ulega pogorszeniu. W związku z tym w czwartek rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzeni i tzw. “twardy lockdown”.

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Zakaz palenia na balkonie. Co na to Polacy? Od kiedy miałby wejść w życie?

Zakaz palenia na balkonie to kolejny pomysł na wprowadzenie nowych ograniczeń. Okazuje się, że pomysł ten ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.