Widal.plKoronawirusOdwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc- można czy nie można?

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc to zwyczaj, który praktykuje wiele Polaków. W tym roku jednak sytuacja nie jest taka łatwa. Najnowsze obostrzenia także nie ułatwiają tego aby w rodzinnym gronie spędzić święta i odwiedzać najbliższych.

Wiele osób zastanawia się jak to rozegrać. Okazuje się jednak, że w rozporządzeniu znajduje się jednoznaczne wyjaśnienie.

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc

Odwiedziny rodziny w Wielkanoc w tym roku mogą nie dojść do skutku. Swobody obywatelskie już zostały ograniczone między innymi za sprawą zmniejszenia limitów osób w kościołach, zamknięciu salonów fryzjerskich oraz żłobków i przedszkoli.

Mimo braku jasnego zakazu przemieszczania się, Ministerstwo Zdrowia apeluje aby Święta Wielkiej Nocy spędzić w niewielkim gronie, najlepiej tylko z domownikami. Warto pamiętać, że Adam Niedzielski zapowiedział, że nie zostaną ogłoszone żadne regulacje prawne, ale wskazane jest rozsądne, odpowiedzialne zachowanie.

Odwiedzać czy nie odwiedzać?

Brak zakazu przemieszczania się, nie zabrania nam odwiedzania najbliższych jednak Ministerstwo Zdrowia apeluje aby w miarę możliwości się ograniczać.

osoby, które zdecydują się na podróż muszą pamiętać aby czasie podróży mieć przy sobie maseczkę ochronną. Obowiązkowe jest posiadanie jej również w samochodzie. 

Ponadto, Polacy którzy będą wracać do kraju przez południową granicę muszą okazać negatywny test na COVID-19. Brak ważnego badania będzie skutkował koniecznością udania się na kwarantannę.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Koronawirus w Polsce: prawie 30 tys. zarażeń w sobotę! W samą sobotę!

Dzisiejszy raport z 28 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 29 253 nowe przypadki. Zmarło 131 osób.

Znany raper promuje satanizm? Zrobił buty z liczbą 666 i pentagramem

Niedawno słynny raper Lil X Nas stworzył swoją kolekcję butów. Efektem pracy rapera stworzonego na bazie butów Nike jednak bez współpracy z marką będzie obuwie inspirowane satanizmem. Buty Szatana wchodzą na rynek już niedługo bo 29 marca 2021 roku.

Lil Masti ma koronawirusa! Przechodzi go bardzo ciężko: W trzy dni schudłam 3 kilogramy!

Popularna youtuberka, instagramerka i zawodniczka MMA (w końcu była mistrzyni FAME MMA, a obecnie zawodniczka High League!) opisała swoją walkę z chorobą naszych czasów, czyli COVID-19! Niestety, jej zachorowanie przebiega bardzo ciężko!